Posílené béčko zvládlo závěrečný podzimní zápas a přezimuje v kontaktu

20. 11. 2019   |   Wear

15. kolo, sobota 16. 11. 2019, 10:15

FK Viktoria Žižkov "B"

Sokol Kolovraty

3:1
2:1

Branky: 14. Falcon, 44. Batioja, 84. Halgoš - 31. Hynek, Rozhodčí: Nepraš - Šakóra, Jakl, ŽK: Březina, Lanc - Procházka, Votřel, Dejmek, Vejr, Boček, Diváci: 50.

FK Viktoria Žižkov "B": Soukup - Kaisler (64. Faigl), Lanc, Březina, Kříž - Halgoš, Batioja, Cabadaj - Studený, Hejný (79. Jashi), Falcon (45. Vild).
Sokol Kolovraty: Procházka - Žitný (60. Boček), Votřel, Gračko, Holík, Hynek, Hájek (81. Hrubý), Dejmek, Vejr, Ráža, Böhm.

Reportáž

Soukup, Březina, Halgoš, Batioja, Cabadaj. Tuto pětici hráčů prvního týmu poslal Zdeněk Hašek na výpomoc kolegovi Hottkovi k poslednímu podzimnímu zápasu s jediným cílem – zastavit, resp. přibrzdit sešup, kterým se béčko po úspěšném startu řítí do sestupových vod. Začátek sezóny přitom vyšel nad očekávání dobře. Po třech kolech tři výhry a „Benfika“ se usadila na samém čele Pražská teplárenská přeboru. Jenže pak se rozjetý stroj začal pomalu zadrhávat a po výhře nad Duklou Jižní Město v polovině září přišla nepříjemná série osmi proher a propad na sestupové pozice. A právě souboj se Sokolem Kolovraty měl rozhodnout, zda se propast zvětší, nebo bude béčko přezimovat v těsném kontaktu. Naštěstí se potvrdila druhá varianta. V prvním poločase se nejprve nádherně položil do hlavičky Falcon, ale po půl hodině srovnal exžižkovský Hynek. Misku vah naklonil zpátky na naši stranu krátce před pauzou Batioja a do kabin jsme šli s jednobrankovým vedením. Ve druhém poločase nám dodala klid až Halgošova trefa a po výhře 3:1 tak ztrácí záložní tým Viktorky na nesestupové příčky jeden bod. Jarní odvety začne béčko doma proti týmu Podolí. 

MŠMTMoltenASTONSECOTruhlář a spol.Ali21Pražský fotbalový svazPencoGemerkaFORTUNAPraha 3Praha