Oslabená Viktorka odolávala Budějovicím hodinu. Pak přišly slepené góly lídra F:NL a bylo po senzaci

25. 11. 2018 | Martin Svoboda /

Poslední vystoupení v tomto roce mají za sebou fotbalisté Viktorie Žižkov. Avizované oslabení celou řadou hráčů nakonec udělalo své a Pražané podle očekávání schytali v Českých Budějovicích další porážku. Už šestou v řadě! Průběh zápasu ale nebyl tak jednoznačný, Viktoriáni dokázali gólem Batioji ještě v první půli vyrovnat a neklidné domácí hráče tím vyvedli ještě víc z rovnováhy. Tak to pokračovalo i ve druhém dějství, až přišla pro Viktorku zlá čtvrthodina. Smrtící třígólová dávka se pro ni odehrála mezi 63. a 77. minutou. S tím už svěřenci trenéra Sazimy mohli těžko něco udělat. Pražský klub si tak premiérově odbude přezimování na posledním místě tabulky a co nejdříve se zamyslí nad důvody podzimního výbuchu, jenž přinesl pouhých deset bodů, které má na svém kontě už od září!

16. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, ne 25. 11. 2018, 17:00

SK Dynamo Č. Budějovice

4:1 (1:1)

Branky: 16. Havel (pen.), 63. (pen) a 77. Táborský, 65. Mršić – 38. Batioja. Rozhodčí: Ardeleanu – Melichar, Hock. ŽK: Řezáč – Musa, Podrazký, Bazal, Mareš. Diváci: 1041

SK Dynamo Č. Budějovice:
Staněk – Řezáč, Novák, L. Havel, Helešic (84. Fišl) – Čavoš, Havelka – Wermke (77. Kovaľ), Javorek, Mršić – Ledecký (29. Táborský).
Hrubeš – Kaisler (78. Volek), Švejdík, Mareš, Bazal – Batioja, Čermák, Podrazký, Rondić, Auer (89. Livora) – Musa (29. Trapanovski).

Domácím v sestavě chyběl kapitán Kladrubský, kterého na pravém kraji obrany zaskočil Michal Řezáč. Hosté přijeli ve značně okleštěné sestavě, když v základní jedenáctce nastoupilo hned několik mladíků. Už v páté minutě měl hostující brankář plné ruce práce, když ho svižnou střelou protáhl Matěj Mršič. V šestnácté minutě fauloval ve vápně žižkovský Musa, sudí udělil žlutou kartu a domácí kopali penaltu. Míč si postavil Lukáš Havel a prudkou ranou poslal Dynamo do vedení.

V 29. minutě přišel pro domácí nepříjemný moment. Ze hřiště musel kvůli zdravotním problémům nejlepší střelec soutěže David Ledecký. V 38. minutě bylo zničehonic vyrovnáno. Auer odcentroval z levé strany, našel Augusta Batioju, který srovnal. Vrátit vedení mohl domácím Táborský, ale jeho hlavičku Hrubeš vyrazil.

Skóre se znovu měnilo až po hodině hry. Ve vápně byl faulován Havel a sudí nařídil druhou penaltu pro černobílé. Tentokrát si ji vzal na starost Ivo Táborský a počínal si velice zkušeně. Domácí branka nakopla a za dvě minuty už to bylo o dva góly. Čavoš našel Mateje Mršiče, který rozjásal Střelecký ostrov potřetí.

Dynamo bylo na koni, čehož chtěl využít Wermke, ale Hrubeš byl pozorný. Čtvrtou branku nakonec přidal střelec Ivo Táborský, když využil pasu od Mršiče. Dynamo porazilo v předehrávce prvního jarního kola Žižkov 4:1 a do zimní přestávky půjde z pozice lídra tabulky. To Pražané přezimují na poslední pozici.

Zdroj: FNL

David Horejš (trenér Dynama České Budějovice): „Jsme šťastní, že se nám podařilo zvítězit. Dobře jsme do utkání vstoupili a šli do vedení. Pak nás trošku zmrazilo vyrovnání. Ale těší mě, že jsme zápas zvládli jako tým. Ukázala se kvalita týmu, ta rozhodla. Dříve bychom takový zápas nedotáhli do vítězného konce, teď už se nám to podařilo. Byla to hezká tečka za úspěšný podzim. Ledecký dostal koňara, proto odstoupil. Michal Řezáč zvládl první zápas v sezoně velice slušně. Jsme rádi, že i Dan Fišl dostal šanci.“

8. 3. 2024

Představujeme fanouškům partnera Viktorky - Sběrné suroviny UH, s.r.o.

4. 3. 2024

Předprodej na Opavu zahájen, tu nejlepší pozvánku poslal fanouškům tým svým vítězstvím v Brně