Devatenáctka znovu vítězná, pro tři body si zajela na krásný pažit do Sokolova

29. 5. 2018   |   Redakce

Cenný triumf nad Viktorií Plzeň potvrdil starší dorost Žižkova i v Sokolově, kde po kvalitním výkonu zvítězil 4:1. V posledních dvou zápasech s Mostem a na Kladně budou svěřenci trenéra Pavla Ondračky bojovat o posun do horní poloviny tabulky.

27. kolo, neděle 27. 5. 2018, 10:00

FK Baník Sokolov

FK Viktoria Žižkov

1:4
0:2

Branky: 89. Hackl – 45. a 81. Macháček, 20. Studený, 90. Krivosheev. Rozhodčí: Nehasil – Gardoš, Botoš. Diváci: 30.

FK Baník Sokolov: Süttö - Body (40. Synek), Kursa, Lorenz, Nimrichter, Dvořák, Link (65. Hackl), Dlouhý (86. Bursík), Vondrys, Fišer, Vaněk.
FK Viktoria Žižkov: Konečný – Kaisler, Mucha, Obermajer, Hrubý – Studený, Olšovský (44. Tesař), Krivosheev – Zeman (87. Blažek), Kříž (71. Kadlec, 86. Minárčin), Livora (40. Macháček).

Ohlasy

Komentář trenéra Pavla Ondračky:„Za dnešní výkon si všichni hráči zaslouží pochvalu, protože od začátku si každý plnil přesně to, co má. Ne vždy se podaří předzápasový taktický plán splnit, nám se to ale v Sokolově povedlo do puntíku. Zaslouženě jsme šli do vedení a vytvářeli si i další šance. Měli jsme i štěstí, když sokolovští trefili tyč a ze dvou následujících dorážek našeho brankáře. Těsně před přestávkou jsme si podruhé vybrali svůj nedělní příděl štěstí a přímo z rohového kopu vstřelili gól na 2:0. Soustředěným, poctivým výkonem jsme pak kontrolovali hru i ve druhém poločase. Nechtěli jsme inkasovat a nechat domácí vrátit se do zápasu. Rozhodli jsme třetí brankou v závěrečné desetiminutovce. Dobrou náladu mi kazí akorát zranění dvou našich hráčů, kteří doplatili na velmi důrazné souboje v prvním poločase. Nepamatuji se, že bych musel někdy během čtyř minut hned dvakrát vynuceně střídat pro zranění. Jinak přesný hlavní rozhodčí mi po zápase přiznal, že nebýt toho současného přihlouplého pravidla o desetiminutovém vyloučení, oba hráči domácích by bývali dostali žlutou kartu. Ještě ale musím zmínit jednu věc a to vyseknout Sokolovu poklonu za fantasticky připravené travnaté hřiště. Byla radost si na něm zahrát.“

UhlsportRadio SpinRibbonMAXITIPPražský fotbalový svazCTR GroupVHZ-DISFORTUNAAgroEfektSoftlakASTONSECOFrapo servisVan GillernAli21Magistrát hl. města PrahyFraposportfotbal.czMitrengaAutoBeyVM steelOlympia spol. s.r.o.Truhlář a spol.Východočeská EnergiePraha 3TecnolinePlan B InvestmentNovobalHotel Čechie PrahaStar Capital FinancePenco