První porážka v sezoně

23. 8. 2017 | fkvz.cz

Viktoria po čtyřech gólech Jana Pázlera prohrála v Hradci Králové 1:4. Jediný gól Žižkova vstřelil dvanáct minut před koncem Miroslav Podrazký.

5. kolo, Fortuna národní liga, st 23. 8. 2017, 18:00

FC Hradec Králové

4:1 (1:0)

Branky: 41., 48., 68. a 90. Pázler – 78. Podrazký (Engelmann). Rozhodčí: Klíma – Flimmel, Pečenka. ŽK: Schwarz, Šípek – Švejdík. Diváci: 1120.

FC Hradec Králové:
Ottmar – Mudra, Čech, Nosek, Plašil (75. Pajer) – Schwarz – Krátký (87. Martan), Zorvan, Súkenník – Šípek (84. Vlkanova), Pázler.
Hrubeš – Šandera, Švejdík, Toml, Hašek – Engelmann, Čermák, Pavlata (14. Kodeš), Volek (57. Podrazký) – Musa, Jelínek (70. Galuška).

Úvod utkání patřil Hradci, který si už v páté minutě vytvořil velkou šanci, ovšem Krátkého vychytal pozorný Hrubeš. V dalších minutách několikrát zahrozil i Žižkov, ovšem střelecké pokusy si připisovali jen domácí.

Domácí se kýženého gólu dočkali těsně před přestávkou, po rychlé akci středem se na vzdálenější tyč trefil Jan Pázler. To už na hřišti nebyl Pavlata, který jej kvůli zranění opustil na nosítkách.

Druhý poločas se proměnil v one-man show nejlepšího střelce soutěže Jana Pázlera, který přidal další góly v 48., 68. a 90. minutě, a čtyřmi zásahy se tak zasloužil o výhru Hradce 4:1. Mezitím se podařilo alespoň snížit Miroslavu Podrazkému.

Viktoria tak na východě Čech body neukořistila, už v neděli se však bude o jejich zisk snažit v domácím utkání s Příbramí (10:15).

Michal Šmarda (asistent trenéra FC Hradec Králové): „Zápas se mi samozřejmě hodnotí pozitivně. Jsem rád, že se mužstvo po nevydařeném utkání v Českých Budějovicích (porážka 1:4 – pozn. red.) semklo a podalo zodpovědný a kolektivní výkon, korunovaný krásnými góly, na kterých má samozřejmě velký podíl Honza Pázler. Udělali jsme v sestavě několik změn a kluci, co dostali příležitost, to vzali za ten správný konec a všichni odvedli dobrý výkon. Trochu mě mrzí situace před inkasovaným gólem, kdy jsme vypadli ze hry a Viktorka tam měla dva nebezpečné momenty. Kdyby se soupeři podařilo snížit na 2:3, ještě mohlo být drama. Je to pro hráče poučení, ale celkově panuje spokojenost.“