Táborská tvrz mohutnému nájezdu Žižkováků neodolala. Viktorka bere zasloužené vítězství.

23. 8. 2020   |   Wear

S pokorou, úctou k soupeři, ale odhodlaně a s touhou odvézt si tři body. S tím cestovala Viktorka do jihočeského Tábora k úvodnímu zápasu nové sezony. A plány se podařilo naplnit beze zbytku. Odpovědný výkon celého týmu a tři přesné trefy přinesly zasloužené vítězství.

1. kolo, neděle 23. 8. 2020, 17:00

FC MAS Táborsko

FK Viktoria Žižkov

1:3
1:2

Góly : 17. Plachý - 33. Richter, 35. Diviš, 72. Březina

ŽK : Urbanec, Skopec

Rozhodčí : Ondřej Ginzel, Jakub Šimáček, Lukáš Matoušek

FC MAS Táborsko:

Pecháček - Navrátil, Penc, Kučera, Plachý (74. Čapek), Toino, Musiol, Janošík, Dybala, Schramhauser (62. Majka, 74. Vozihnoj), Boula (80. Icha)

FK Viktoria Žižkov:

Švenger - Urbanec, Březina, Pudil, Muleme (88. Tusjak) - Súkenník, Richter (70. Sixta), Skopec (70. Pázler) - Diviš, Batioja (89. Žežulka), Auer (46. Nabiyev)


Reportáž

         Viktorka se od prvních minut zabydlela na soupeřově polovině a místní trávníkář může být rád, že se o poločase strany mění, jinak by měl po dnešku viditelně vyšlapanou jen jednu půlku hřiště. Naši hráči přimáčkli soupeře jako magnet, míč putoval rychle z nohy na nohu a bylo jen otázkou času, kdy přijdou první šance. Trvalý tlak začal přinášet nejprve rohové kopy. Hned po tom prvním zahrozil hlavou Súkenník a Richter následně poslal odražený míč jen nad břevno. Viktoriánů bylo plné hřiště a domácí se prakticky nedostávali za půlící čáru. První výlet k našemu vápnu si udělali až v 17. minutě a k překvapení celého stadionu z něj hned vytěžili vedení. Plachý si na hranici šestnáctky posunul míč a poslal ho nechytatelně do levého růžku Švengerovy branky. Hosty však tento blesk z čistého nebe nepopálil. Znovu se vrhli na obléhání Pecháćkovy svatyně a vyrovnání viselo na vlásku. A aktivní hra bíločervených jim skutečně brzy přinesla zaslouženou odměnu. Ruce kotelníků v sektoru hostí mohly radostně vyletět nad hlavy po půl hodině hry. Novic Richter se nerozpakoval a ve vápně se opřel do míče s takovou razancí, že Pecháček stihl pouze registrovat jeho biliárovou trajektorii, jak po odrazu od břevna zapadl za jeho brankovou čáru. A to nebylo v tomto krátkém úseku zdaleka vše. Domácí ještě vydýchávali vyrovnání, ale na to nebral ohledy výborně hrající Diviš, který se prohnal kolem obránců, hokejovým blafákem si pohrál s Pecháčkem a zatímco míč mířil do prázdné branky, zkušený mazák si běžel vychutnat zasloužené ovace k našemu kotli. Viktorka byla na koni a razítko na parádní obrat mohl vzápětí přidat Batioja, který se krásně položil do centru z levé strany, ale hlavou pouze rozezvonil břevno. Možnou zápletku mohl dát zápasu v závěru poločasu Dybala, ale z necelých dvou metrů přestřelil. To bylo vše nejen z první půle, ale od domácích i v celém zápase. Druhé dějství Viktoriáni už suverénně opanovali a po několika šancích, z nichž vyčníval pokus Batioji a Divišova pumelice z pravé strany, přidali vítěznou pojistku. Březina se postavil k trestnému kopu a z mnohem menší vzdálenosti, než bývá zvyklý, poslal míč technickou střelou přes zeď do pravého rohu Pecháčkovy branky. Viktorka tak zvládla vstup do soutěže výborně, na Táborsku potěšila nejen výsledkem, ale i předvedenou hrou a tím nejlepším způsobem pozvala své fanoušky na derby s Vyšehradem.

Ohlasy

Zdeněk Hašek : "Výhra se nerodila lehce, domácí nám vstřelili z ojedinělé akce krásný gól, ale ukázala se síla mužstva a ještě do poločasu jsme zápas zvládli otočit. Když jsme přidali třetí gól, už jsem věřil, že dovedeme utkání do vítězného konce. Hráli jsme s pokorou, chtěli jsme být silní na míči. To se dařilo, máme tři body, jsme spokojeni."

MŠMTMoltenSmarteoASTONPražský fotbalový svazPrahaSECOTruhlář a spol.EkotermexAli21RMFiPencoGemerkaFORTUNAPraha 3Východočeská EnergiePlan B InvestmentStar Capital Finance