Dvěma zásahy Musy dokázala Viktorka ve Vlašimi vyhrát a zachránit se

20. 5. 2018 | Martin Svoboda

Pořádnou zkouškou psychické odolnosti si prošli fotbalisté Viktorie Žižkov v předposledním kole Fortuna národní ligy. Vzhledem k vývoji na chvostu tabulky byla vážnost zápasu ve Vlašimi na nejvyšším stupni. Naštěstí se parta okolo kapitána Podrazkého zavčasu semkla a zabrala. Ze hřiště Středočechů veze cenné vítězství, které znamená zachování druholigové příslušnosti.

29. kolo, Fortuna národní liga, ne 20. 5. 2018, 13:15

FC Sellier&Bellot Vlašim

1:2 (0:0)

Branky: 84. Dao – 53. a 61. Musa. Rozhodčí: Vojkovský – Pochylý, Polák ŽK: Štochl  – Trávníček, Kuchta, Urbanec. ČK: Trávníček (VŽ)  Diváci: 543

FC Sellier&Bellot Vlašim:
Řehák – Dao, Štochl, Ivanko-Macej, Mil. Kadlec – Mareček, Janda (58. Plachý), Skopec, Tusjak (82. Vodháněl) – Frýdek (62. Badocha), Březina.
Soukup – Dressler, Košťál, Švejdík, Trávníček - Podrazký, (87. M. Čermák), Pavlata (63. Toml), Batioja, Urbanec, Musa (73. Volek) – Kuchta.

Po aktivní začátku Vlašimi začali domácí postupně pouštět Viktoriány do svého pokutového území. Žižkov přebíral iniciativu. ale dlouhou dobu mu trvalo, než si vypracoval kloudnou šanci. Až na konci poločasu Podrazký střílel z hranice vápna mimo tři bílé tyče, vzápětí po kombinaci zakončoval Musa, ale gólman Řehák mu nohou radost překazil. V samotném závěru se nedařilo ani Kuchtovi, který nevyužil přečíslení a nastalou možnost nevyužil.

Viktorka po zahájení druhé půle pokačovala v osmělování a byla velmi aktiní. Za to byla odměněna úvodní brankou. Střelcem byl v 53. minutě Petar Musa, který obstřelil Řeháka a otevřel skóre - 0:1. O pár minut později se Viktoriání opět objímali radostí z gólu. Výborně střelecky disponovaný Petar Musa trefil mezeru vedle bezmocného vlašimského gólmana - 0:2.

Dvacet minut před koncem přišla komplikace pro hosty. Michal Trávníček přepálil důraz v souboji a druhá žlutá znamela odchod do šatny. V přešilovce dovolila Vlašim svému soupeři dobrou příležitost, to Kuchta mohl hlavou zvýšit, ale Řehák se perfektně předvedl.

Domácí se nechtěli v posledním domácím zápase loučit s diváky prohrou, bojovali alespoň o bod a podařilo se jim snížit. Početní převahy nakonec využil Youssouf Dao, jenž vypálil přesně k tyči - 1:2. Závěr si už Viktorka pohlídala a mohla tak slavit cenné vítězství.

22. kolo, F:NL, ne 14. 4. 2024