Viktorka hrála, Zbrojovka nekompromisně trestala chyby

28. 6. 2020 | Wear

Kdo neviděl, neuvěří. Viktorka byla v Brně lepší snad ve všech statistikách, ovšem v tom hlavním ukazateli pohořela. Zbrojovka využila prakticky každou naši chybu na rychlý protiútok a gólově trestala.

27. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, ne 28. 6. 2020, 17:00

FC Zbrojovka Brno

6:1 (4:1)

Góly : 3. Hladík, 15. Štepanovský, 23. Růsek, 42. Hladík, 56. Štepanovský, 80. M. Sedlák – 39. Súkenník

ŽK : 16. Dreksa – 39. Nabijev, 77. Žežulka

Rozhodčí: Franěk – Hock, Melichar

FC Zbrojovka Brno:

Šustr – Bariš, Dreksa (62. Mach), Endl, Štepanovský – Pachlopník (62. Krška), Jurásek (39. Vaněk), Čermák, Šumbera – Růsek (78. M. Sedlák), Hladík (62. M. Vintr)

Švenger - Řezáč, Březina, Žežulka, Tusjak (32. Dudl) - Súkenník, Bazal (61. Halgoš), Nešický - Diviš (32. Urbanec), Batioja (71. Felipe), Nabiyev (61. Vůch)

Po dlouhé době mohli být trenéři spokojeni s výkonem Viktorky v poli, favorita jsme přehrávali, vytvářeli jsme si šance, postupem času narůstaly počty rohů i střelecké pokusy. Ale pro osud zápasu je vždy nejdůležitější vývoj skore a tady Viktoriáni tvrdě naráželi. Už ve třetí minutě podklouzl Tusjak, s míčem utekl Pochlopník a Hladík měl před brankou snadnou úlohu. Hosté se však rychle oklepali a v tu chvíli už vedoucí tým F:NL pořádně přitlačili. Následovala série rohových kopů po které se v 10. minutě položil do Bazalova centru Batioja, ale hlavou přestřelil. Chvíli na to si zopakovali domácí gólovou akci jako přes kopírák, ale Švenger se vyznamenal. V 15. minutě už se ale stačil jen ohlédnout za parádní střelou Štěpanovského, který si navedl míč na hranici vápna a uklidil ho do horního růžku. Ani druhý gól Viktorku nezlomil, dvakrát se pokoušel pohnout s nepříznivým stavem Březina, ale zatímco střela z dálky Šustra neohrozila, hlavičkový pokus se řadil mezi jasné gólovky. Bohužel, místo snížení přišel další trest. Růsek vysunul rychlíka Pachlopníka, ten nasadil Švengerovi kličku a po zákroku našeho gólmana se ozvala píšťalka sudího Fraňka. K penaltě se postavil Růsek a Brno vedlo 3:0. Žižkovští ale ani teď neházeli cepy do žita. Znovu přišpendlili Zbrojováky na jejich polovinu, ale prorazit obranný val se stále nedařilo. Pokusy Březiny, Řezáče i Diviše zadáci zablokovali, Nabiyev pak ve vyložené šanci trefil Šustra. Tlak Viktorky sílil, Březina se z trestňáku snažil zopakovat vítěznou trefu z podzimu, po rychlé akci pak domácí gólman vychytal i Batioju. Ve 39. minutě jsme se konečně mohli radovat, když Igor Súkenník vrátil vyražený míč pohotově do sítě. Bohužel, naděje na zvrat trvala jen chvíli. Ještě před poločasem jsme nedokázali po závaru odkopnout míč z vlastního vápna a Hladík propálil vše, co mu stálo v cestě. Tomáš Pospíchal říkával, že fotbal nemá logiku a první půle mu, bohužel, dala za pravdu. Viktorka kralovala snad všem statistikám (11:5 na střely, 6:1 na rohy, držení míče 60:40), s favoritem předváděla kvalitní partii a měla i herně navrch. Pohled na světelnou tabuli však svěřence trenéra Haška bolel. Druhé dějství už se dohrávalo ve viditelně menším tempu, ke kterému výrazně přispěla i vysoká teplota, která na stadionu na Srbské přesahovala po celý zápas třicítku. V pohodě hrající soupeř přidal další dvě branky, když se nejprve parádně trefil hlavou na přední tyči Štěpanovský a šestý hřebík do žižkovské rakve zatloukl střelou k tyči Sedlák. Viktorce nebyla přána ani korekce výsledku, za všechny střelecké pokusy zmíníme ten Egona Vůcha, který krásně kroutil míč k levé tyči a dělovku Igora Súkenníka, ale v obou případech vytáhl skvělé zákroky Šustr. Stejně jako před rokem jsme si tak odvezli z Brna šestigólový příděl, ale zatímco loni naprosto zasloužený, tentokrát byl, s ohledem na předvedenou hru, výsledek pro Viktorku až příliš krutý.