Brněnské vystřízlivění. Viktorka si odváží ze Srbské šestigólový debakl

10. 3. 2019 | Martin Svoboda

Takovou pohromu nečekal ani ten nejpesimističtější fanoušek Viktorky. Žižkovský tým odjížděl do Brna dobře naladěn z předchozího kola, hodně se mluvilo o tom, jestli dokáže uspět také na půdě exligisty. Záporná odpověď přišla už po půlhodině hry. Viktoriáni jen přihlíželi, jak Zbrojovka dominuje a střílí jeden gól za druhým. Za prudkého lijáku se rozpustily i ty poslední myšlenky na bodový úspěch.

18. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, ne 10. 3. 2019, 18:00

FC Zbrojovka Brno

6:0 (4:0)

Branky: 9. Eismann, 19. Štepanovský, 22. Šural, 29. Magera, 62. Růsek, 88. Škoda. Rozhodčí: Dubravský – Ratajová, Novák. ŽK: Rothe, Mashike, Urbanec, Burda, Opluštil (všichni ZIZ). Diváci: 2642

FC Zbrojovka Brno:
Halouska – Sukup, Krejčí, Šural, Eismann – Štepanovský, Bariš, Růsek (73. Kříž), Šumbera (64. Vintr) – Škoda, Magera (70. Zikl).
Soukup – Šimek (35. Burda), Opluštil, Rothe (46. Šustr), Tusjak - Urbanec, Kubala, Súkenník, Antl, Auer (46. Stříž) – Mashike.

Pro Viktoriány to byla půlhodina hrůzy. Zbrojovka vyšachovávala v úvodu zápasu žižkovskou obranu, jak se jí zlíbilo. Jednoduchou rychlou hrou se dostávala do vápna a tam své šance lehce proměňovala. Viktorka se po dvou vyložených šancích Mashikeho k ničemu dalšímu nedostala. První zahodil už v 8. minutě střelou do tyče, poté Brňané načali gólový účet. To díky Pavlu Eismannovi, jehož přesná střela skončila vedle tyče - 1:0. Po třech minutách mohlo být srovnáno. To se žižkovský snajpr dostal z pravé strany do těsně blízkosti Halouskovy brány, ale ve výborné pozici vypálil vysoko nad. A pak už to šlo s Viktorkou z kopce...

Další brněnský střelec Peter Štepanovský si v 19. minutě poradil zblízka se zakončením a bylo to 2:0. Třetí trefa za Soukupova záda přišla záhy. Ve 22. minutě po rohovém kopu se dostal k hlavičce Jakub Šural - 3:0. Brněnské školení Viktoriánů pokračovalo i ve 29. minutě, kdy odraženou střelu poslal Lukáš Magera už podesáté v sezóně za gólmanova záda - 4:0.

Ve druhé půli ustal déšť a na čas i brankostroj domácích. Viktorka se ale na zlom vývoje utkání nezhmohla. Soupeř jí ještě dva góly na cestu přidal. Nejprve Antonín Růsek mířil do prázdné brány po odkopu žižkovské obrany - 5:0. Branky se v 88. minutě dočkal i Michal Škodajemuž nebyla před tím třikrát uznána kvůli ofsajdu.

Viktorka si tak odváží z Brna půltuctový příděl. Pro Zbrojovku to znamená přiblížení barážovych pozic, pro Pražany potvrzení tvrdé práce se záchranou.

Pavel Šustr (trenér FC Zbrojovka Brno): Zápas se mi na rozdíl od kolegy hodnotí dobře. Vyhráli jsme, ale hlavní je, že hráči plnili od začátku úkoly, které jsme si v kabině řekli. Musím jim poděkovat za to, jak zápas zvládli.