.

16. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, so 23. 11. 2019, 10:15

FK Baník Sokolov

1:2 (0:0)

Branky: 64. Čihák - 59. Batioja, 83. Diviš (pen.), Rozhodčí: Julínek - Vlasjuk, Kubr, ŽK: Mejdr - Urbanec, Súkenník, Cabadaj, ČK: 81. Mejdr (SOK), Diváci: 530

FK Baník Sokolov:
Šiman - Mejdr, Čihák, Stropek, Dvořák II. - Machek, Machuča (83. Vávra) - Štípek, Kopřiva (57. Selnar), Šmehyl (76. Wermke) - Červenka
Švenger - Martan, Opluštil, Březina, Řezáč (45. Petrlák) - Súkenník, Halgoš (45. Cabadaj), Gil (76. Zeman) - Urbanec, Batioja, Diviš.

Kdyby se na podzim hrálo ještě jedno kolo, musel by na beka gólman Soukup a do pole kustodka Jana. Ne, až tak kritické to nebylo, ale oříšek to pro Zdeňka Haška byl náročný. Pro kraje obrany máme ve Viktorce trojici Tusjak, Řezáč, Muleme a univerzála Bazala. Z nich nám před nedělním duelem zůstal jediný – Michal Řezáč. A když i ten musel pro zranění zůstat o poločase v kabině, nebylo našim koučům co závidět. Ale překážky jsou od toho, aby se zdolávaly a trenér Hašek nemá citáty svého vzoru Mauricia Pochettina vylepené v notesu jen tak pro nic za nic. Na beka se postavil Martan, na hrot Batioja a šli jsme na to. Že nás nečeká nic lehkého, to jsme věděli a dokonale se to potvrdilo. Domácí se rvali jako lvi a z každé jejich akce bylo znát, že sedm bodů není číslo, na kterém by chtěli podzim zakončit. Bez větších problémů jsme odolávali čtvrt hodiny. Pak šel Řízek ve vápně do skluzu a exžižkovák Červenka dostal luxusní penaltovou šanci vymazat nulu na svém gólovém podzimním kontě. Tíhu okamžiku ale nezvládl a zaduněla pouze plechová reklama vedle naší branky. To Viktorku probralo a postupně se z tlaku domácích vymanila. Výsledkem zvýšené aktivity byly střelecké pokusy Diviše a Gila, ale poslední slovo si před pauzou vzal znovu soupeř. Střela z vápna byla hodně nebezpečná, ale my máme Švengera, takže do šaten se šlo za stavu 0:0. Po návratu na hřiště hledali diváci marně dresy Halgoše a Řezáče, zato zaregistrovali dva defenzivní záložníky – Cabadaje a Petrláka. A konečně i živější Viktorku. Najednou nás bylo plné hřiště a začali jsme si vytvářet střelecké příležitosti. Odměna přišla po hodině hry. Mejdr zajel u lajny tvrdě do Súkenníka a role mstitelů na sebe vzali Březina s Batiojou. První poslal do vápna svůl typický ostrý centr a ekvádorský bojovník s pomocí tyče propasoval míč do sítě. Radost nám ovšem vydržela jen pár minut, Sokolov po rohu srovnal a začínalo se znovu. Rozhodnutí přinesla 81. minuta. Nešťastník Mejdr napodobil ve vápně Řezáče, vyrovnal stav penalt a stejně, jako v létě na Žižkově, i tentokrát po druhé žluté kartě nedohrál. Míč si postavil Diviš, zkušeně si počkal na pohyb Šimana a ranou doprostřed zajistil Viktorce všechny body. Těch jsme na podzim nasbírali celkem 26 a budeme přezimovat na šestém místě.