O těsné porážce v Třinci rozhodl přímý kop

28. 10. 2017   |   fkvz.czFoto: Karla Kulová (www.fotbaltrinec.cz)

Viktoria poprvé padla pod novým trenérem Bohuslavem Pilným. V dalekém Třinci prohrála těsně 0:1, když o porážce rozhodl gól z přímého kopu.

13. kolo, sobota 28. 10. 2017, 10:15

FK Fotbal Třinec

FK Viktoria Žižkov

1:0
0:0

Branka: 48. Ižvolt. Rozhodčí: Nenadál – Horák, Caletka. ŽK: Čelůstka (TRI). Diváci: 457.

FK Fotbal Třinec: Paleček – Ilko, Čelůstka, Reintam, Bedecs, Janoščín – Ižvolt (80. Joukl), Vaněk, Kateřiňák, Šumbera (88. Masař) – Juřena (83. Hošek).
FK Viktoria Žižkov: Hrubeš – Šandera, Toml, Mareš, Hašek (83. Galuška) – Kodeš, Čermák – Bazal, Volek (67. Musa), Engelmann (58. Stratil) – Jelínek.

Reportáž

Trenér Bohuslav Pilný dal důvěru stejné sestavě jako při vítězných zápasech s Ústím nad Labem a Znojmem.

V prvním poločase se však diváci příliš nebavili. Oba týmy zahrávaly řadu rohových kopů, nicméně nebezpečná zakončení scházela. Až v samotném závěru musel Ilkovu střelu z hranice vápna likvidovat Hrubeš a na druhé straně střílel těsně vedle Bazal.

Vstup do druhého poločasu vyšel lépe domácím, kteří využili standardku pár metrů za šestnáctkou. Do míče se opřel Matej Ižvolt a střelou přes zeď nedal Hrubešovi šanci.

Domácí byli nabuzení gólem a připravili si další dvě šance. Juřenův gól však nebyl uznán kvůli ofsajdu a Ilkova střela skončila těsně vedle. Na druhé straně pak vložil do Bazalovy střely nohu Stratil, ovšem balon nakonec skončil nad bránou domácích.

V závěru Viktoria několikrát vystřelila, ale gólu už se nedočkala. Pod novým trenérem Bohuslavem Pilným tak poprvé prohrála.

Ohlasy

Jiří Neček (trenér FK Fotbal Třinec): „Měl jsem strach, že se hrát nebude, když tu celou noc pršelo. Zápas byl pestřejší, protože Viktorka chtěla hrát a je na tom technicky lépe než my, ačkoliv jsme vyhráli. I když jim akce končily ve většině případů před šestnáctkou, mužstvo jim šlape výborně. Každopádně kdyby hráči soupeře měli lepší orientaci, určitě by dali gól, protože šance Stratila byla čistá gólovka. Fotbal je takový, my jsme gól dali, soupeř ne. Pro soupeře je to těžké, protože hrál výborně.“

Bohuslav Pilný (trenér FK Viktoria Žižkov): „Prohraný zápas se samozřejmě nehodnotí dobře. Jsme zklamaní. Do utkání jsme šli s určitým záměrem, který se nám v prvním poločase celkem dařil. Bohužel selhala naše přechodová fáze, na níž jsme spoléhali. Kdybychom byli v tomto ohledu kvalitnější, po prvním poločase bychom vedli. Ale to jsou jen kdyby. Poté jsme špatně vyřešili průnikovou přihrávku, faulovali a soupeř se ujal vedení z přímého kopu. Třinec poté mohl jít do vedení o dva góly, ale pořád jsme sahali po bodu. Šancí Stratila jsme mohli a hlavně měli vyrovnat.“

AmadetUhlsportPRERibbonMAXITIPPražská teplárenskáPražský fotbalový svazCTR GroupVHZ-DISFORTUNAAgroEfektSoftlakASTONFrapo servisVan GillernVisiAli21Magistrát hl. města PrahyFraposportfotbal.czCA ACAutoBeyGalerie Tančící důmVM steelOlympia spol. s.r.o.Truhlář a spol.Praha 3TecnolineDaho carsNovobalHotel Čechie Praha