Viktorka dál pálí slepými, tentokrát ji to stálo body v Ústí

11. 7. 2020 | Wear

Charakteristika posledních zápasů by se dala psát přes kopírák. Převaha v poli, šance. Ale také nulová produktivita a gól soupeře. Znovu to platilo i v Ústí, Viktorka hrála, ale na rozdíl od domácích žádnou ze svých příležitostí nevyužila.

FK VIAGEM Ústí nad Labem:

Tvrdoň – Bílek, Hudec, Pimpara, Chodora – Drame, Richter (86. Černý), Valenta, Prošek (90+3. Kunc) – Matějka, Bassey (68. Čičovský)

Hrubeš - Urbanec, Březina, Žežulka, Tusjak - Nešický (67. Halgoš), Batioja, Súkenník - Bazal (46. Diviš), Felipe (46. Zeman), Nabiyev

Do předposledního utkání sezony vstoupili Viktoriáni rázně, soupeře zamkli na jeho polovině a byli to oni, kdo diktoval v úvodu tempo hry. Už ve 4. minutě poslal do vápna nebezpečný centr Urbanec, ale k volnému Nabiyevovi si míč cestu nenašel. To chvíli na to už mohl mladý útočník zvedat ruce nad hlavu, ale z nadějné pozice pálil nad. Šanci Viktorky vystřídala šance Ústí. Zprava se na Hrubeše řítil Prošek, ale mířil naštěstí vedle. Do té doby neviditelní domácí podnikli po chvíli i druhý rychlý kontr, ale Matějka trefil jen boční tyč. Zbytek poločasu se odvíjel tak, jak jsme z posledních zápasů zvyklí. Viktorka držela míč, snažila se tvořit a soupeř vyrážel do rychlých protiútoků. A zatím co naše šance končily neúspěšně a Tvrdoň moc práce neměl, Karel Hrubeš musel několikrát dokazovat, že žižkovská gólmanská škola je kvalitní právem. Hlavně zákrok proti Richterovi byl parádní. Do šaten se tak šlo za stavu 0:0 a v sestavě Viktorky se daly očekávat změny. Přišly dvě, Felipeho a Bazala nahradili zkušený Diviš a mladý Zeman a slušně zaplněný kotel hostí věřil, že střelecké prokletí bude konečně prolomeno. Bohužel, doufal marně. Místo střeleckého probuzení bíločervených rozezvonil ve 47. minutě smolař Prošek břevno a pak už přišly další chvíle Hrubeše. Náš gólman nejprve po rohu Bílka vychytal tváří v tvář v ložence Basseye a pak rozesmutnil i nejlepšího střelce Army Matějku. V 54. minutě už ale ani on nestačil zabránit domácím ve skórování. Matějka se proměnil v asistenta, předložil Chodorovi a ten se štěstím Hrubeše propálil. Z výčtu šancí se možná zdá, že se Viktorka zapomněla o přestávce v kabině, ale zdání klame. I ve druhém poločase jsme měli míč častěji na svých kopačkách, ale krutá nemoc s názvem špatná produktivita nás sužuje už pátý zápas v řadě. Třikrát se z hranice vápna pokoušel zlomit prokletí čerstvý Halgoš, nebezpečně pálil z úhlu Diviš, k tyči schovával svůj pokus Urbanec. Viktorce ale jako by nebylo přáno. Jestli mohou mít trenéři z něčeho radost, tak to je forma naší gólmanské dvojky. Tu Hrubeš potvrdil při nájezdu Proška, kterému v pokusu o kličku bleskově a hlavně čistě odebral míč. Alespoň bod mohl zajistit hostům Nabiyev, ale i jeho pokus v nastaveném čase v síti neskončil. Viktoriánům nelze v žádném případě upřít snahu, oproti předchozím zápasům se, krom převahy na míči, dostávají i více do šancí, ale střelecký prach je prostě příliš navlhlý. Zlomit to mohou už v úterý, kdy k poslednímu zápasu sezony přijedou na Žižkov dnes již prvoligové Pardubice.

22. kolo, F:NL, ne 14. 4. 2024