Tři góly, tři body. Viktoria vyhrála v Ústí nad Labem

13. 10. 2017 | fkvz.cz

Třízápasová série porážek je minulostí. Viktoria pod novým trenérem Bohuslavem Pilným uspěla v Ústí nad Labem, kde zvítězila 3:0. Úvodní dva góly vstřelil Vojtěch Engelmann a v závěru přidal třetí zásah střídající Petr Galuška.

11. kolo, Fortuna národní liga, pá 13. 10. 2017, 18:00

FK VIAGEM Ústí nad Labem

0:3 (0:1)

Branky: 18. Engelmann (Čermák), 56. Engelmann (Bazal), 90. Galuška (Stratil). Rozhodčí: Berka – Kubr, Poživil. ŽK: Miskovič – Kodeš, Hašek, Hurka. Diváci: 722.

FK VIAGEM Ústí nad Labem:
Tvrdoň – Zeman, Pimpara, Vaněk, Leibl (40. Šnirc) – Pilík (60. Matějka), Peterka, Miskovič, Procházka (60. Gilián) – Jindráček, Kacafírek.
Hrubeš – Šandera, Toml, Mareš, Hašek – Kodeš, Čermák – Bazal, Volek (65. Stratil), Engelmann (73. Galuška) – Jelínek (85. Hurka).

Úvodní šanci zápasu si připsali domácí, ovšem Miskovič se zastřeloval a mířil mimo Hrubešovu bránu. Záhy udeřilo na straně druhé. Čermák našel svým rohem na zadní tyči Vojtěcha Engelmanna, který hlavou překonal brankáře soupeře.

Do konce prvního poločasu byla střelecky i herně aktivnější Viktoria, ovšem druhý gól zápasu nepadl. A to ani z kopaček domácího Procházky, který stál několik metrů od brány, ale minul ji.

Domácí do druhého poločasu naskočili aktivně, nicméně k první nebezpečnější situaci se dostali až po deseti minutách hry. To se z pravé strany řítil na Hrubeše Zeman, ovšem brankář Žižkova domácímu hráči zmenšil úhel a poté si s jeho pokusem poradil.

Žižkov poté přispěchal s odpovědí a na rozdíl od soupeře skóroval. Do centru Bazala z pravé strany vložil hlavu Vojtěch Engelmann a míč se dokutálel za záda brankáře Ústí. Oba hráči si poté spolupráci zopakovali, tentokrát zakončoval Bazal, ale mířil těsně vedle.

Postupem času se domácí více tlačili dopředu, čímž se otevírala vrátka pro rychlé brejky Žižkova. Jeden takový mohl po kombinaci se Šanderou využít Bazal, jeho střelu však brankář Tvrdoň vyrazil na roh.

V závěru se Viktoria třetího gólu dočkala, když Stratil našel na brankové čáře Petra Galušku, který hlavou postrčil míč do brány. Tečku za utkáním pak udělal Hrubeš, který v nastavení vychytal Kacafírka a obhájil vychytané čisté konto.