Viktoria podlehla Astaně o dvě branky

2. 12. 2017 | fkvz.cz

Viktoria podlehla v přátelském utkání kazašskému celku FC Astana 1:3. Moc však nechybělo, aby vybojovala remízu. V 59. minutě vyrovnával na 1:1 Podrazký, nicméně soupeř hrající Evropskou ligu nakonec dokázal vstřelit další dva góly a vyhrát 3:1.

přát., Letní příprava, so 2. 12. 2017, 13:00

FC Astana

1:3 (1:1)

Branky: 59. Podrazký (Jelínek) – 6., 72. a 82.

1. poločas: Řehák – Šandera, Toml, Kingue, Pardubský – Pavlata – Badocha, Duque, Bucha, Urbanec – Telnar.
2. poločas: Řehák – Pardubský, Švejdík, Mareš, Hašek – Kodeš – Engelmann, Podrazký, Čermák, Hurka – Jelínek.

Viktoria naskočila do obou poločasů s rozdílnými sestavami a příležitost dostalo i několik testovaných hráčů. Vstup do duelu vyšel lépe soupeři, který se v šesté minutě ujal vedení.

Zhruba od dvacáté minuty se však hra vyrovnala, Viktoria také začala být nebezpečná a po rohovém kopu dokonce trefila tyč.

Ve druhém poločase dokázal vyrovnat kapitán Miroslav Podrazký, který tvrdou ránou z vápna nedal brankáři šanci. Velmi dobrou práci odvedl Jelínek, který vybojoval balon. Ještě před tím nebezpečně střílel Čermák.

Astana ale nakonec zápas zlomila ve svůj prospěch. Nejprve se ujala vedení z pokutového kopu po faulu Řeháka a posléze přidala i třetí gól.

Viktorka se však za svůj výkon proti soupeři z Evropské ligy nemusela stydět.