Viktorka výhru neudržela, s Jihlavou bere po boji aspoň bod

29. 9. 2019 | Martin Svoboda / foto: Ema Bartalská

Na Žižkov přijel po Hradci Králové další exligový tým. Vysočina Jihlava se prezentovala precizním a vyzrálým výkonem, kterému Viktorka mohla čelit jen tehdy, pokud podstoupí bezpočet soubojů na maximum a dá do zápasu všechny síly. Přesně to se stalo a byl z toho nakonec zajímavý a napínavý zápas. Viktorka byla lepší první poločas, její soupeř zabral zase v posledních dvaceti minutách. A proto z toho vychází zasloužená remíza.

10. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, ne 29. 9. 2019, 10:15
logo

FC Vysočina Jihlava

1:1 (0:0)
logo

Branky: 68. Súkenník – 76. Smejkal. Rozhodčí: Dubravský – Vitner, Pečenka. ŽK: Řezáč – Jawo, Tijani. Diváků: 1321

FK VIKTORIA ŽIŽKOV:
Švenger – Řezáč, Opluštil, Březina, Muleme – Batioja (77. Gil), Bazal (90+1. Petrlák) – Urbanec, Martan, Súkenník – Diviš (86. Tusjak).
FC Vysočina Jihlava:
Vejmola – Svoboda, Tlustý, Tijani, Javůrek – Smejkal, Fortelný, Lacko, Rezek (70. Novotný) – Klobása (59. Mikuš), Jawo (74. Koubek).

Reportáž

Oba celky měly před zápasem co napravovat. Jihlava venku dvakrát po sobě prohrála, a to je pro ambiciózní klub pracující na návratu do 1. ligy špatné vysvědčení. Viktorka, které se parádně na záčátku soutěže rozjela, zase získala z posledních tří zápasů pouze jeden bod.

Do první šance se dostal po deseti minutách nejleší střelec druhé ligy Stanislav Klobása. Poté následovaly slibné šance Řezáče a Martana, ve kterých vynikl skvěle chytající jihlavský gólman Vejmola.

Domácí čím dál víc drželi taktovku první půle ve své moci. Rychle kombinovali, silově měli postupně více navrch. Největší šanci měl jestě do přestávky Batioja.

Nakonec se šlo do kabin za bezbrankového stavu.

Ve druhém poločase pokračovala podobná přetahovaná, hra plná sobojů se odehrávala převážně mezi oběma šestnáctkami. Až se v 68. minutě poprvé kříčelo na Žižkově - gól! Po neobratné akci přišel na své polovněně o balón jihlavský talent Fortelný, Viktorka poté ukázkově zrychlila kombinaci, na jejímž konci dostal střelou pod břevno Viktorku do vedení Igor Súkenník - 1:0.

Tento stav vydržel pod vysíláčem k smůle domácích pouhých osm minut. Napoprvvé žižkovská obrana odvrátila nebezpečí ze standardky Jihlavy. Když už to vypadalo na založení protiútoku, vyrukoval žižkovský Opluštil s posunutím balonu kupředu hlavu tak nešťastně, že míč se dostal bleskově zpět do šestnáctky, kde se Tomáš Smejkal přesnou ranou k tyči nemýlil - 1:1.

V závěru už ani jeden z celků nic významného nepředvedl, a tak se Viktoria Žižkov rozešla s Jihlavou smírně 1:1.

Ohlasy

Zdeněk Hašek (trenér FK Viktoria Žižkov): Špatně jsme vstoupili do zápasu, prvních patnáct minut jsme se hledali, pak se naše hra zlepšila. Na konci poločasu jsme byli lepším týmem, chyběla tomu jen ta branka. Druhá půle začala stejně jako ta první. Zase jsme byli špatní a pak už se to jen uchýlilo k boji mezi vápny, chyběla fotbalovost. Nepomohl nám ani terén, který klouzal. Co se penaltových situací týče, nemohu to posoudit, ale rozhodně po hráčích nechceme, aby simulovali. Remíza je to spravedlivá.

14. 4. 2024

Viktorka potvrdila tři body z Vlašimi, výhru nad Kroměříží trefil v nastavení Sixta