Jedna rána za druhou. Se Sokolovem nakonec těsná porážka

17. 9. 2017 | fkvz.cz

Den blbec. Viktoria v utkání 8. kola proti Sokolovu brzy inkasovala, poté se jí zranili dva hráči a nakonec musela dohrávat bez vyloučeného Tomla. V součtu prohrála s Baníkem Sokolov 1:2, když jediný gól vstřelil kapitán Podrazký.

8. kolo, Fortuna národní liga, ne 17. 9. 2017, 10:15
logo

FK Baník Sokolov

1:2 (0:2)
logo

Branky: 73. Podrazký (pen.) – 2. Přeučil, 28. Kosak. Rozhodčí: Slabý – Batík, Vitner. ŽK: Toml – Končal, Mejdr, Glaser, Machek. ČK: 74. Toml (ZIZ). Diváci: 1272.

FK VIKTORIA ŽIŽKOV:
Hrubeš – Šandera, Švejdík (25. Pardubský), Toml, Hašek – Podrazký, Hurka – Bazal, Čermák (39. Musa, 46. Galuška), Engelmann – Jelínek.
FK Baník Sokolov:
Bolek – Strada, Mráz, Tůma, Končal (77. Dvořák II.) – Glaser, Machek – Kosak (58. Provod), Mejdr – Hlavatý – Přeučil (66. Dvořák F.).

Reportáž

Viktoria zažila smolný vstup do zápasu. Už ve druhé minutě propadl první rohový kop Baníku v utkání na zadní tyč, kde míč do brány dopravil Vojtěch Přeučil.

Krátce poté mohlo být vyrovnáno. Čermákovu střelu z vápna na poslední chvíli vyrazil pozorný Bolek a posléze střílel z voleje těsně vedle Hašek. Ze hry poté musel odstoupit Švejdík, který se zranil v hlavičkovém souboji a na hrací ploše jej nahradil Pardubský.

V osmadvacáté minutě to bylo už o dva góly. Viktorii nevyšel roh, hosté podnikli rychlý brejk, na jehož konci stál úspěšně zakončující Jan Kosak. Do konce prvního poločasu se dvěma zákroky zaskvěl Hrubeš.

Do druhého poločasu už nenastoupil Musa, který střídal do hry v 39. minutě místo Čermáka. Důvodem bylo zranění, takže Viktoria přišla už o druhého hráče v jednom utkání.

Hosté se soustředili především na protiútoky, zatímco Žižkov se snažil ještě vývoj zvrátit, podobně jako v minulé sezoně. V 73. minutě byl ve vápně podražený Pardubský, pokutový kop proměnil Miroslav Podrazký a vykřesal naději pro Viktorii.

Minutu poté ovšem obdržel stoper Toml druhou žlutou kartu a Viktoria tak musela dohrávat v deseti mužích. Vyrovnat se jí už nepodařilo, největší šanci k tomu měl Bazal, ale místo přihrávky střílel do připraveného Bolka.

Ohlasy

David Vavruška (trenér FK Viktoria Žižkov): „Všechno šlo proti nám. Přemýšlím, jestli jsem vůbec někdy něco takového zažil, že by se to takhle sypalo už od začátku. Tak to prostě je, je to život. Soupeře jsem několikrát viděl hrát a přesně to, co se stalo při té standardce, se stát nemělo. Pomohli jsme tím Sokolovu ke gólu. Soupeř byl dobře připravený, odpracoval si to. My jsme se s tím rvali a nemyslím si, že špatně. Vzhledem k tomu, co nás průběžně postihlo, to kluci nezabalili a je vidět, že je mužstvo zdravé.“

11. 3. 2024

Nejlepší novodobý střelec Viktorky a nezdolný bojovník dává sbohem, zdraví má přednost