Viktorka znovu doma padla a končí letošní sezonu na dvanáctém místě

26. 5. 2018 | Martin Svoboda

Viktorka ani v reparátu z minulého domácího zápasu neuspěla. České Budějovice byly nad její síly a proto se v konečné tabulce propadá až na 13. příčku.

30. kolo, Fortuna národní liga, pá 25. 5. 2018, 17:00
logo

SK Dynamo Č. Budějovice

1:2 (0:2)
logo

Branky: 62. Musa – 17. Havel, 26. Mashike Sukisa. Rozhodčí: Rejžek – Ratajová, Černý. ŽK: Urbanec – Novák. Diváci: 872

FK VIKTORIA ŽIŽKOV:
Soukup – Dressler, Košťál, Mareš, Pardubský (85. Volek) – Podrazký, (75. Frimmel), Toml – Urbanec, Čermák, Čmelík – Musa.
SK Dynamo Č. Budějovice:
Křížek – Nitrianský, Havel, Novák, Kladrubský – Čavoš, Javorek – Řezáč (66. Táborský), Hašek (90+1. Puchel), Pešek (88. Švantner) – Mashike Sukisa.

Reportáž

Tým z Českých Budějovic si od úvodního hvizdu počínal, jako by byl na Žižkově doma. Hrál lepší fotbal, působil vyrovnaněji a klidnějí než domácí. Proto se dostal jako první i k vážnější příležitost po necelých deseti minutách hry. Soukup si ale připsal první z exelentních zákroků slunečního odpoledně proti prudké střele zpoza šestnáctky

Skóre se měnilo po pár dalších minutách - Nitrianský v pohodě odcentroval a hlavičkou k tyči poslal Jihočechy do vedení Lukáš Havel - 0:1.

Druhá branka na sebe nechala čekat. Další centr do šestnáctky Žižkova gólově zužitkoval Elvis Mashike Sukisa - 0:2

Druhá půle opět začala aktivní hrou Českých Budějovic a hned po několika minutách se tváří v tvář Soukupovi zjevil Hašek, který o pár decimetrů minul bránu. Další vyloženou šanci zmařil žižkovský gólman v souboji se Sukisou. Matně hrající Viktorka nakonec alespoň jednu branku dala, v pokutovém území se po centru z pravé strany prosadil Petar Musa - 1:2.

Kdo ale očekával, že se domácí trochu vzchopí, ten musel být zklamán. Vyložené šance se počítaly pouze na druhé straně, kdy Soukup zneškodnil samostatný únik Haška a poté také střelu z úhlu v podání Kladrubského. Už v samotném nastavení se parádním zákrokem předvedl hostující Křížek, na druhé straně musel před volným Táborským zasahovat Jelínek. Žižkov doma na závěr sezony podlehl Dynamu České Budějovice 1:2.

14. 4. 2024

Viktorka potvrdila tři body z Vlašimi, výhru nad Kroměříží trefil v nastavení Sixta