Českobudějovický obrat pokazil oslavy, Viktorka ve druhém zápase vyšla naprázdno

29. 7. 2018 | Martin Svoboda

Na Žižkově se pomalu stává tradicí, že Viktorka skóruje v úvodních minutách zápasu. Nejinak tomu bylo i ve druhém kole proti Českým Budějovicím. Ty se z rychlého gólu oklepaly a dvěma přesnými zásahy zápas otočily. Oslavy 115. narozenin Viktorie Žižkov, které v areálu stadionu celý den probíhají, tak nebyly vylepšeny o tříbodový zisk svěřenců trenéra Mikolandy

2. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, ne 29. 7. 2018, 10:15

SK Dynamo Č. Budějovice

1:2 (1:1)

Branky: 9. Čermák – 39. Kovaľ, 52. Mršić. Rozhodčí: Franěk – Vlasjuk, Vitner. ŽK: Sintean  –  Javorek, Kovaľ, Havelka. Diváci: 1380

Hrubeš – Pardubský (58. Batioja), Žežulka, Švejdík, Mareš (46. Sintean) – Opluštil – Volek (46. Vilotić), Čermák, Podrazký, Urbanec – Rondić.
SK Dynamo Č. Budějovice:
Křížek – Kladrubský, Havel, Novák, Helešic – Havelka, Gebert – Kovaľ (80. Šplíchal), Javorek (89. Čavoš), Mršić – Pouček (67. Táborský).

Úvod zápasu patřil domácí Viktorce, ta už v 9. minutě vedla 1:0. Rondič sklepl po centru z pravé strany míč pro Marcela Čermáka a ten jej poslal přesně k tyči.

Hosté se postupem času dostávali více do hry a také dvakrát zahrozili. Ve 22. minutě nebezpečný centr Kovala jen těsně minul nabíhající spoluhráče a poté volný Havelka špatným zpracováním přišel o skvělou možnost na skórování

V 39. minutě už Jihočeši jásali. Javorek zacentroval na zadní tyč a tam už si  Robert Koval poradil 1:1.

Žižkovský kouč Mikolanda se snažil hru svého týmu oživit dvojím střídáním, po změně stran poslal do hry dvě nové tváře – Vilotiče se Sinteanem. Obraz hry se ale příliš nezměnil, Viktorce střídání nic převratného nepřineslo, spíše naopak. Českobudějovičtí byli stále více nebezpečnější.

V 50. minutě si ještě Hrubeš s hlavičkou poradil, ale o dvě minuty později na sebe upoutal pozornost ukázkovou akcí Matěj Mršič. Prokličkoval mezi dvěma bránícími hráči a vstřeli vítěznou branku Dynama

Čtvrthodinu před koncem mohla přijít pro Jihočechy pojistka. Přečíslení tři na dva ale nejprve skončilo jen rohovým kopem, z něhož posléze hlavičkoval Kladrubský pouze do břevna. Hrubeše chvíli poté ještě po skvělé přihrávce za obranu protáhl Táborský.

Budějovice už další trefu nepřidali, Žižkovským už v závěru došly síly, žádný tlak na vyrovnání nebyli schopni vytvořit. Viktorka tak nedokázala z úvodních dvou domácích zápasů vytěžit ani jednu výhru.

Petr Mikolanda (trenér FK Viktoria Žižkov): „Gratuluji soupeři k vítězství. Kromě gólové situace jsme v prvním poločase neměli žádnou pěknou akci. Ztráceli jsme míče a poté i síly, jen jsme běhali. Druhý poločas byl od nás lepší, za ten musím mužstvo pochválit. Museli jsme udělat dvě vynucená střídání, která nás zasáhla. Soupeř prokázal kvalitu, chce postoupit do ligy. My teprve skládáme mužstvo. Jsou odehrány jen dva zápasy, jedeme dál.“

8. 3. 2024

Představujeme fanouškům partnera Viktorky - Sběrné suroviny UH, s.r.o.

4. 3. 2024

Předprodej na Opavu zahájen, tu nejlepší pozvánku poslal fanouškům tým svým vítězstvím v Brně