Žižkovská čtrnáctka v domácím prostředí vybojovala výhru nad Roudnicí nad Labem

10. kolo, Česká divize žáků B, so 12. 10. 2019, 11:45

SK Roudnice nad Labem

3:1 (1:0)

Branky: 34. Melichar, 61. Hnízdil, 62. Bartoš – 68. Dorant. Rozhodčí: Wagner – Sedláček, Kábele, ŽK: 48. Krahula, 54. Němeček (RNL). Diváci: 119

Báča (41. Buk) – Nápravník (47. Cafourek), Vlašánek, Cír, Novotný - Bartoš, Růžek (65. J. Novák), Joska (65. Vohralík) – V. Novák (65. Maštera), Mašek (56. Tatar), Melichar (47. Hnízdil).
SK Roudnice nad Labem:
Štrupl - Čížek, Fictum, Horáček, Němeček, Krahula, Luc (53. Filous), Repka (40. Kočí), Havlák (40. Kubalík), Dorant, Tichota (75. Bartoš).

Komentář trenéra Aleše Šmída (FK VIKTORIA ŽIŽKOV): ,,Na velmi těžkém terénu, kdy kluci chvilkami více klouzali, než běhali, jsme chtěli odčinit ,,domácí výpadek“ z posledního zápasu. Zápas byl od počátku spíše o bojovnosti, než o nějakých krásných fotbalových akcích. Věděli jsme, že hráči Roudnice jsou dobře fyzicky vybaveni a budou hodně pohybliví. Ačkoliv někteří naši kluci byli na začátku zápasu nervóznější, snažili jsme se napadat soupeřovu rozehrávku hodně vysoko a ze získaných míčů hrozit na soupeřovu branku. V prvním poločase jsme se dostali do tří velmi zajímavých šancí, kdy ve dvou případech nás zklamala naše koncovka a v jednom případě soupeř vykopával míč ze své brankové čáry. Ve 34. minutě hráč Bartoš poslal za obranu soupeře dobrou přihrávku na hráče Melichara, který si při samostatném nájezdu obhodil i brankáře a vstřelil do prázdné branky náš úvodní gól. Soupeř měl rovněž nějaké šance, ale buď je nedokázal proměnit, nebo mu v tom naše obrana, včetně brankáře, zabránila. V poločase jsme tak vedli 1:0. O přestávce jsme naše hráče nabádali ještě k větší aktivitě, která by vedla ke vstřelení druhé uklidňující branky. To se nám hned nepodařilo i proto, že soupeř začal hrát více agresivně a my jsme se s tím nemohli vyrovnat. V 61. minutě po průniku do vápna hráč Bartoš přehodil vybíhajícího brankáře soupeře a míč směřující do prázdné branky dorážel hráč Hnízdil na 2:0. Po vstřelení této branky si hráči soupeře postavili míč na střed hřiště k rozehrání. Hned po jejich rozehrávce míč vybojoval hráč Bartoš, který prošel individuálně přes polovinu hřiště a v 62. minutě prostřelil brankáře soupeře po třetí. Vedení 3:0 trvalo pouze do 68 minuty, kdy po naší chybné rozehrávce u vlastní branky se soupeř dostal ke střele na hranici velkého vápna, kterou pěkně trefil pod břevno a nedal našemu brankáři šanci. Soupeř vstřelením branky ožil a začal nás více trápit. V jednom okamžiku nás podržel náš brankář Buk, který zneškodnil střelu z bezprostřední blízkosti naší branky. Do konce utkání se již nic nestalo a zápas skončil naší výhrou 3:1.“