Viktorka složila úspěšně reparát a veze tři body z Blanska. Diviš dál pálí ostrými

27. 9. 2020   |   Wear

Zanechá porážka s Hradcem na svěřencích trenéra Haška stopy? Nebo se tým rychle oklepe a vrátí se do herní a výsledkové pohody? Odpověď měl dát souboj na půdě nováčka z Blanska, jehož sílu poznala např. i pražská Dukla. K radosti fanoušků platí druhá varianta, Viktorka utkání na Moravě zvládla, vrátila se na druhé místo a snížila ztrátu na Votroky na jediný bod.

5. kolo, neděle 27. 9. 2020, 10:15

Fotbalový Klub Blansko

FK Viktoria Žižkov

1:2
0:1

Góly : 74. Žák - 20. vlastní Šašinka, 55. Diviš

ŽK : Klusák, Kopičár, Sukup (všichni BLA)

ČK : Buchta (BLA)

Rozhodčí : Jakub Vojkovský - Zdeněk Koval, Karel Mikeska

Fotbalový Klub Blansko:

Halouska – Sukup, Štrbák, Buchta, Klusák – Kania (60. Vasiljev), Lahodný, Kopičár, Žák – Harba – J. Šašinka (69. Bartolomeu)

FK Viktoria Žižkov:

Švenger – Urbanec, Březina, Pudil, Tusjak – Súkenník, Richter (90. Skopec), Sixta - Diviš, Batioja (71. Petrlák), Auer (68. Nabijev, 90. Bezdička)


Reportáž

    Viktorka vstoupila do utkání aktivně a už po pár vteřinách poslal Halouskovi navštívenku Súkenník. První velkou šanci si ovšem vytvořili domácí. V 5. minutě se k odraženému míči dostal ve vápně Šašinka, ale Švenger požár uhasil a vyrazil míč na roh. Po čtvrt hodině se přihlásil o slovo oslavenec Pudil, na hranici vápna napřáhl a o premiérový gól ho připravil jen blok domácích obránců. Ve 20. minutě se dočkal Šašinka. K jeho smutku však nasměřoval svůj druhý střelecký pokus do vlastní sitě. Březinův roh prodloužil hlavou Sixta a domácí útočník ve snaze odkopnout míč nad branku trefil přesně. Viktoriáni byli nadále při chuti, krátce po rozehrání to zkoušel hlavou Súkenník, po něm pálil Auer a střeleckou dvouminutovku zakončil Diviš ranou nad. Krásnou akci předvedli černočervení po půl hodině, kdy Sixta skvěle vybojoval míč na půlicí čáře a Divišův střílený centr si málem srazil do branky Štrbák. Ve 35. minutě vyzval ke střele Tusjak Richtera, ale jeho projektil prosvištěl jen nad břevnem Halousky. O poslední vzrušení prvního dějství se postarala dvojice Harba Sukup, ale Tusjak druhého jmenovaného skvěle a hlavně čistě odzbrojil. Začátek druhé půle si pro sebe rezervoval král druholigových střelců. Jaroslav Diviš se ve 48. minutě odrazil a skokem plavmo poslal hlavou míč jen do boční sítě. Náladu si však spravil o chvíli později. Z levé strany se prodral do vápna Auer a když si Halouska s jeho pokusem poradil, zvolil rakouský mladík jako druhou variantu milimetrový centr na volného Diviše. Ten se do balonu opřel z první a nechytatelně jej uklidil za pravou tyč. Připsal si tak už pátou trefu v pátém zápase, ale hlavně dostal Viktorku do dvoubrankového vedení a dodal jí potřebný klid. Ten ještě znásobil v 55. minutě Buchta, který stáhl k zemi expres jménem Batioja a musel pod sprchy. Definitivní pojistku mohl přidat o dvě minuty poté Richter, ale jeho pumelici vytáhl Halouska na roh. Blansko ani v deseti nesložilo zbraně a odměnou jim bylo snížení o které se postaral po rohu Žák. Odpovědět mohl Richter, ale střele z ideální pozice nedal potřebnou razanci. Viktoriáni si však důležité vítězství již nenechali vzít, z Blanska vezou tři body a dýchají prvnímu Hradci na záda z těsné blízkosti. 

Ohlasy

Zdeněk Hašek : "Vítězství si vážíme, v Blansku to nebude mít žádný tým jednoduché. Povedla se nám hlavně první půle, ke spokojenosti chyběl jen druhý gól. Druhý poločas už se nám tolik nevyvedl, paradoxně po vyloučení jsme přestali hrát svoji hru a po standardkách jsme se dostávali pod tlak. Tam mi chyběl opět ten gól navíc. Šancí jsme měli dost, máme co zlepšovat v akcích čtyři na tři, tři na dva. Blansko se vůbec nejeví jako nováček, trenér Machala ví, v čem je síla jeho hráčů a mají to na tom postavené."

MŠMTMoltenSmarteoASTONPražský fotbalový svazPrahaSECOTruhlář a spol.EkotermexAli21RMFiPencoGemerkaFORTUNAPraha 3Východočeská EnergiePlan B InvestmentStar Capital Finance