O osudu utkání v Jihlavě rozhodla červená karta ve 30. vteřině utkání

4. 5. 2019   |   Luboš Kroupa foto: www.fcvysocina.cz

Utkání s FC Vysočinou Jihlava ovlivnila brzká červená karta Frizoniho a dvě inkasované branky do 8 minut.

26. kolo, pátek 3. 5. 2019, 18:00

FC Vysočina Jihlava

FK Viktoria Žižkov

4:1
3:0

Branky: 5. a 62. Zoubele, 8. a 18. Klobása - 61. Bazal. Rozhodčí: Hocek - Blažej, Kříž, ŽK: Jawo - Žežulka, ČK: 1. Frizoni, Diváci: 1049.

FC Vysočina Jihlava: Vejmola - Petr, Tijani, Chlumecký, Novotný (72. Šefčík) - Vaculík (62. Machuča), Šulc - Zoubele, Klobása (33. Jawo), Javůrek - Klíma
FK Viktoria Žižkov: Soukup - Frizoni, Šimek, Žežulka, Muleme - Rothe, Súkenník (76. Batioja) - Urbanec, Kubala (26. Bazal), Tusjak - Hejný (67. Mashike)

Loading player...

Reportáž

Utkání výrazně ovlivnila první minuta. Jiří Klíma se hnal na bránu hostujícího týmu, za hranicí pravidel ho však zastavil Bernardo Frizoni, který okamžitě uviděl červenou kartu. A domácí trestali rychle. Již po pěti minutách skóre zápasu otevřel Lukáš Zoubele - 1:0, zkušený fotbalista přehodil brankáře Soukupa. Jihlava početní výhodu využila také v deváté minutě, kdy autor prvního gólu ve vápně přihrál Stanislavu Klobásovi, který hostujícímu brankáři nedal žádnou šanci - 2:0.

Favorit zápasu byl při chuti, což potvrdil také v osmnácté minutě. Filip Novotný zleva odcentroval do vápna Žižkova a Stanislav Klobása svou druhou brankou v zápase navýšil na 3:0. Po dvaceti minutách to mohlo být pro hosty ještě krutější, Zoubele však ztroskotal na Pavlu Soukupovi. Domácí hráči byli při chuti, na soupeře vyvíjeli velký nátlak, do konce poločasu se však již neprosadili. Za zmínku tak stála jen předčasná střídání na každé straně.

Hosté se ve druhé půli trochu osmělili a odměnou jim byla branka po hodině hry. Josef Bazal se pokusil o střelu z dálky, Vejmola na jeho pokus nedokázal zareagovat - 3:1. Jihlava si však vzala tříbrankové vedení zpátky. Lukáš Zoubele se dostal do vápna, kde nebyl hlídaný, čehož využil střelou za záda Soukupa - 4:1.

Domácí Vysočina pokračovala v tlaku a v devětašedesáté minutě mohla vést již 5:1, dvojice Lamin Jawo, Jiří Klíma však akci dva na jednoho nedotáhla do zdárného konce, Jawo se prezentoval pouze střelou do levé tyče soupeřovy brány. 

zdroj: www.fnliga.cz 

Ohlasy

Miloš Sazima (trenér FK Viktoria Žižkov): Do utkání jsme vstoupili katastrofálně, celý týden se na něco připravujeme a ve třicátý vteřině zápasu dostaneme červenou kartu po jednoduchém nákopu domácích. Navíc jsme v páté minutě inkasovali po nesmyslné rozehrávce. O osudu utkání rozhodl Klobása svou brankou v osmé minutě, kdy jsme prohrávali 0:2  a s tak kvalitním týmem jako je Vysočina jsme v 10 hráčích mohli těžko soupeřit. Jediné pozitivum je nerozhodný druhý poločas, což byl i náš cíl. 

Radim Kučera (trenér FC Vysočina Jihlava): U nás samozřejmě vládne spokojenost, protože jsme utkání zvládli. Měli jsme z něj obavu, neboť jsme nevěděli, nakolik nás srazí prohra v Chrudimi. Možná i proto jsme chtěli na soupeře vletět a rozhodnout o třech bodech co nejdříve. Jsem rád, že se nám tento záměr povedl. Stejně tak vyšlo i nasazení útočníka Klímy do základní sestavy. Dokázal to hned při akci z úvodní minuty utkání, kdy soupeř zaspal, nepohlídal si naši kolmou akci a z toho obdržel červenou kartu. Ještě více nás pak uklidnily dva rychlé góly.

FORTUNAVýchodočeská EnergiePraha 3Plan B InvestmentStar Capital FinanceSEATAuto Jarov