Kostrbatá generálka. Viktorka na závěr přípravy remizovala se Sokolovem.

29. 2. 2020 | Pavel Werner

Rozpačitý. Takto výstižně ohodnotil trenér Hašek výkon svých svěřenců v dnešním dopoledním měření sil v Blšanech. S nejmenší vesnicí, ve které se kdy hrála nejvyšší soutěž, jsme se rozloučili nerozhodným výsledkem v souboji s posledním týmem druholigové tabulky.

příp., Zimní příprava, so 29. 2. 2020, 10:30

FK Baník Sokolov

3:3 (1:1)

Góly : 35. Vůch (pen.), 57. Batioja, 65. Batioja - 36. Kang - Hyun, 52. Kovář, 71. Kovář

Švenger - Řezáč (63. Dudl), Ant (45. Opluštil), Žežulka, Tusjak - Nešický, Gil (45. Súkenník), Bazal (45. Batioja) - Vůch, Diviš (77. Čapek), Bezdička (45. Nabiyev)

Pokud jsme zmiňovali, že v předchozím zápase (Pardubice) trenér nezvykle často z lavičky chválil, dnes se od střídaček, směrem na hřiště, nesly převážně projevy nespokojenosti. A to od úvodního hvizdu. Svěřenci ex žižkovského kouče Pilného byli aktivnější a hned v první minutě nás zachránila tyč. Zatím co Viktoriáni se na těžkém terénu cítili o poznání méně jistěji a prali se sami se sebou, soupeř zvyšoval počet svých šancí. Ty největší přišly kolem dvacáté minuty, kdy musel čarovat kapitán Švenger. Viktorka potřebovala půl hodiny, aby se její prochladlý motor alespoň částečně rozběhl. Pak se protáhl z levé strany do vápna Tusjak, zabojoval o zdánlivě ztracený míč a soupeř musel hasit za cenu faulu. Na penalty máme letos Egona Vůcha, který správnost volby potvrdil a razantní střelou k tyči poslal Žižkov do vedení. Jenže sotva si naši hráči stačili u středového kruhu plácnout, vypadl motoru Viktorky další válec a soupeř z rychlé akce srovnal. Stačila mu na to necelá minuta. Z tohoto direktu jsme se už nedokázali do poločasu oklepat, naopak mnoho nechybělo a Sokolov mohl jít do kabin s náskokem. Do druhého dějství poslali naši trenéři čtyři čerstvé hráče a obzvláště Súkenník s Batiojou naši mdlou hru, alespoň částečně, rozhýbali. Osvěžení přišlo, bohužel, pouze směrem dopředu. V defenzivě jsme nadále působili nejistě a soupeř toho po několik minutách využil a po naší chybě šel do vedení. Až tahle facka Viktorku definitivně probrala. Odpověď byla nachystána za pět minut, Nabiyev sklepl na dobře postaveného Batioju a ekvádorský bojovník tečovanou střelou k tyči srovnal. V 65. minutě pak přišla nejkrásnější akce zápasu. Opluštil posunul doprava na Tusjaka, ten vyslal z první po levé lajně Nešického, nedávná posila zatáhla až k vápnu a přesným centrem vyzvala k repete Batioju. Ten měl dostatek času vybrat si místo a zvolil správně. Tentokrát hlavou poslal míč na stejnou stranu, jako v prvním případě a Viktorka znovu vedla. Bohužel, opět jsme se radovali jen krátce. V 71. minutě jsme si nepohlídali standardku soupeře a Kovář na zadní tyči srovnal na konečných 3:3. Větší touhu po vítězství měla v závěru zápasu jednoznačně Viktorka, ale Tusjakovu střelu do šibenice vytáhl skvělým zákrokem Fryšták. Zimní přípravu jsme tak zakončili se zápasovou bilancí 5-2-3 a za týden už nás čeká ostrý start jarní části FNL. Začínáme v sobotu, 7. března, pražským derby s Duklou.