První letošní výhra z venkovního hřiště přinesla odměnu v podobě záchrany

25. 5. 2019 | Luboš Kroupa

První venkovní výhrou v letošní sezoně jsme si zajistili záchranu ve F:NL. Záchranu trefili Kubala s Žežulkou.

30. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, so 25. 5. 2019, 15:00

1:2 (1:2)

Branky: 18. Kubala. 22. Žežulka - 45. Ujec. Rozhodčí: Marek - Podaný, Myška. ŽK: Dostálek, Kenser - Kubala, Uranec, Diváci: 830.

MFK Chrudim:
Mrázek - Řezníček, Drahoš, Venc, Mastík - Froňek (64. Rybička), Kenser, Sixta, Dostálek - Ujec (76. Čáp), Vašulín,
Soukup - Tusjak, Rothe (41. Hejný), Opluštil, Frizoni (71. Mashike) - Batioja (72. Šimek), Žežulka, Bazal - Urbanec, Kubala, Auer.

V Chrudimi nás čekal nejdůležitější zápas v sezoně a společně jsme ho zvládli. Díky naší výhře 2:1 a prohrám Táborska v Hradci Králové 0:1 a Znojma ve Varnsdorfu 1:7 jsme zachovali druholigovou příslušnost i pro další sezonu.

Naše výhra se ale nerodila snadno a Chrudim nám nedala nic zadarmo. Už v 9. minutě měli domácí první vyloženou šanci. Ex-žižkovský Sixta pronikl středem pole, nacentroval před branku, kde byl osamocený Ujec, který naštěstí trefil jen spoluhráče na brankové čáře. Po dalších 9-ti minutách hry se už měnilo skóre, Urbanec, Auer a Kubala šli na tři obránce domácích, Urbanec vybídl ke skórování Auera, který ale nestřílel a přihrál před prázdnou branku Kubalovi, který poslal náš tým do vedení 1:0. Za další čtyři minuty jsme už vedli o dvě branky. Urbanec přetáhl rohový kop na zadní tyč, kde ho před branku vrátil Opluštil a našel přesně Ondřeje Žežulku, který se hlavou nemýlil - 2:0. Domácí, se ale nevzdali, a naopak brzy přispěchali s odpovědí, zpoza vápna napřáhl k dělovce Mastík, naštěstí jeden z našich dnešních hrdinů – brankář Soukup vytěsnil míč na břevno. V zápase bylo i nadále živo, když běžela 33. minuta, bylo opět velmi živo před naší brankou. Domácí Drahoš hlavičkoval z malého vápna mimo dosah brankáře Soukupa, ale toho na brankové čáře zastoupil Opluštil a míč vyhlavičkoval. I my jsme si vypracovali další šanci, to běžela 35. minuta. Po standardní situaci se dostal k zakončení Auer, jehož vychytal domácí brankář Mrázek, míč se odrazil k Urbancovi, ten míč uklízel do odkryté branky, ale Mrázek se dokázal zázračně vrátit a střelu vytěsnit na rohový kop. Ve 38. minutě přišlo další varování od chrudimských. Akrobatické zakončení Vencla, ale naštěstí skončilo jen na břevnu naší branky. Domácí se do konce poločasu přeci jen prosadili. Když běžely poslední vteřiny prvního poločasu domácí nakopli míč na své dva útočníky, Vašulín prodloužil míč na Ujce, ten se zasekávačkou zbavil dvou obránců a míč uklidil do k tyči, kam Soukup nedosáhl - 2:1

Druhý poločas byl z naší strany hodně nervózní a domácí toho málem využili. V 53. minutě střílel z poza vápna nebezpečně Dostálek, ale jeho střelu dokázal Soukup vyrazit na rohový kop. O pět minut později centroval Sixta do vápna, našel hlavu Vašulína, kterého ale opět vychytal velmi dobře chytající Soukup. I kdyby se zdálo, že jen bráníme vedení, nebylo to tak, v 72. minutě jsme zahrávali rohový kop, který si opět našel ve vápně Žežulka, ale jeho hlavička skončila jen na břevnu domácí svatyně. Předposlední velká šance Chrudimi přišla v 78. minutě. Opět to byl souboj Soukupa s Vašulínem a vítězně z něj vyšel náš brankář. Poslední šance zápasu byla v probíhající 94. minutě. Střídající Čáp se dostal k zakončení, ale naštěstí svou střelu namířil jen do tyčky. O minuto později rozhodčí Marek zápas ukončil a díky tomu, že jsme věděli, jak dopadly ostatní zápasy, propukly na hřišti oslavy záchrany.