Viktorka ani ve Vítkovicích nezabrala a zadělala si na velký problém

26. 10. 2018 | Martin Svoboda

To, co se od Viktorky v ostravském podvečeru chtělo, se nestalo. Zopakovat výkon z předešlých zápasů s Duklou a Jihlavou, a konečně protrhnout střeleckou smůlu a vstřelit nějaký gól. Jenže chyba lávky. Pro fanouška Žižkova byl tenhle neštastný fotbalový opus za trest. V utrápeném zápase před prázdnými tribunami si špatně hrající Viktoriáni zase "odbyli" další prohru a začíná jim pěkně téct do bot. Pokud se výsledkově situace nezmění, hrozí Viktorce přezimování na sestupovém místě. A to před sezonou v plánu určitě neměla...

13. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, pá 26. 10. 2018, 17:00

MFK Vítkovice

2:0 (0:0)

Branky: 52. a 71. Mišinský. Rozhodčí: Lerch – Myška, Vaňkát. ŽK: Rondić, Urbanec (oba ZIZ). Diváci: 597

MFK Vítkovice:
Šustr – Celba, Mikula, V. Cverna, Hýbl – Matěj (82. Macej), Motyčka, Holiš, Vasiljev (84. Ožvolda) – Súkenník – Mišinský (90+1. O. Cverna). N
Hrubeš – Urbanec (88. Beňo), Švejdík, Vilotić, Stříž – Podrazký, Batioja – Halgoš (66. Čermák), Rondić, Volek (54. Bazal) – Musa.

Byl to zápas zcela odlišných poločasů. Kromě Rondićové střely z 10 metrů, snad nestojí z první půle za zaznamenání ani jediná akce, neboť žádná další neohrozila branku. Hrálo se jen mezi šestnáctkami a úroveň hry byla nevalná. Při odchodu do kabin to většina diváků dala protagonistům výrazně najevo. Jediným vzrušením byl výpadek části reflektorů umělého osvětlení ve 30. minutě, takže se zbytek zápasu dohrával za příšerné viditelnosti na hranici regulí.

Druhý poločas byla ovšem jiná káva. Fotbal se stal zajímavým hlavně kvůli přístupu domácích. Ti hru zrychlili a začala se jim dařit kombinace. Ruku v ruce s tím přišly také šance, tu druhou již po sedmi minutách hry zakončil Vladimír Mišinský po ideální přihrávce do prázdné branky - 1:0.

Vítkovičtí nadále pokračovali v aktivitě, Žižkov to sice nevzdával, ale nebyl vůbec s to dostat se do vápna. Před branku se prakticky nepodíval, všechny centry posbírali dnes velmi dobře hrající stopeři domácího celku.

Definitivní K.O. zasadil MFK Viktorce v 71. minutě po akci Tomáše Vasiljeva a druhém gólu Vladimíra Mišinského, tentokrát po krásném zpracování a tvrdé střele k tyči - 2:0.

Pražané nebyli celý zápas vůbec nebezpeční, její střeleckou sterilitu ve druhé půli dokládá nula v kolonce střel na bránu. Viktorka prohrála ve Vítkovicích zcela zaslouženě.

Jiří Balcárek (trenér MFK Vítkovice): Mám na to stejný názor. V prvním poločase se nikdo do šance nedostal. Z naší strany to bylo horší. O poločase jsme si řekli nějaké věci, ale žádná bouřka nebyla. Chtěli jsme posunout blok víc nahoru a Súkenníka až k Mišinskému. Vytvořit tím tlak na soupeře, aby dělal chyby. Dali jsme dva góly po krásných akcích. Musím před kluky smeknout. Nejen za tento zápas, ale za to, že jsme stále doma stoprocentní.