Na úvod bod z Českých Budějovic

31. 7. 2017 | fkvz.cz

Viktoria ve svém prvním duelu nové sezony Fortuna národní ligy vybojovala bod za remízu 1:1 v Českých Budějovicích, kterou svým gólem trefil v 18. minutě Jan Jelínek. V závěru mohli duel ve prospěch Viktorie rozhodnout Engelmann s Musou, oba však nastřelili brankovou konstrukci Dynama.

1. kolo, Fortuna národní liga, po 31. 7. 2017, 18:00

SK Dynamo Č. Budějovice

1:1 (1:1)

Branky: 45+1. Kladrubský (pen.) – 18. Jelínek (Bazal). Rozhodčí: Královec – Kožár, Šimáček. ŽK: bez karet. Diváci: 943.

SK Dynamo Č. Budějovice:
Křížek – Řezáč, Havel, Novák, Kladrubský – Čavoš, Javorek – Wermke, Kadula (67. Turyna), Pešek (73. Moravec) – Mashike.
Hrubeš – Šandera, Švejdík, Toml, Pardubský – Kodeš – Bazal, Stratil (83. Musa), Čermák (57. Podrazký), Volek (65. Engelmann) – Jelínek.

V úvodu zápasu se zastřeloval Jelínek a jako by to byla předzvěst toho, co se stane v 18. minutě. To přesným centrem našel Bazal na zadní tyči právě Jana Jelínka, který se hlavou zblízka nemýlil. Ještě před tím ovšem musel zasahovat Hrubeš proti střele Wermkeho ze samostatného úniku.

Krátce po úvodním gólu mohlo Dynamo srovnat, ale Pešek na zadní tyči nepropálil Hrubeše. Na druhé straně mohl naopak zvýšit vedení Viktorie Stratil, jehož střelu ve vápně domácí na poslední chvíli zablokovali a posléze po centru Jelínka hlavičkoval těsně vedle.

Domácí se v závěru prvního poločasu dočkali vyrovnání, když po faulu Kodeše na Řezáče proměnil nařízenou penaltu Jiří Kladrubský.

Druhý poločas už tolik zajímavých příležitostí nepřinesl. Za zmínku stojí Pardubského ostrý centr, který těsně minul Bazal či Jelínkova střela zpoza vápna, s níž si pro změnu poradil Křížek. Dynamo bylo nejblíže gólu v 66. minutě, kdy Mashike hlavičkoval těsně vedle.

Závěr zápasu byl pro Viktorii smolný. Střelou zpoza vápna totiž nastřelil tyč Vojtěch Engelmann a posléze, shodou okolností tu samou, trefil i Petar Musa. Viktoria tak v úvodním duelu nového ročníku FNL brala bod za remízu 1:1.