Naději na udržení ve F:NL trefili Urbanec s Mashikem

8. 5. 2019 | Luboš Kroupa

Dnešním vítězstvím nad Vítkovicemi jsme udrželi naději na záchranu F:NL i pro další ročník!

27. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, st 8. 5. 2019, 17:00

MFK Vítkovice

2:0 (1:0)

Branky: 38. Urbanec (pen), 85. Mashike, Rozhodčí: Orel - Koval, Melichar, ŽK: Šimek, Batioja, Antl - Cverna, Surzyn, Holiš, Mikula, Diváci: 1047.

Soukup - Antl, Šimek, Rothe, Muleme - Žežulka, Batioja (45. Súkenník), Kubala (64. Mashike) - Urbanec, Hejný, Tusjak (83. Bazal).
MFK Vítkovice:
Simkanič - Januška (60. Pašek), Matěj (30. Chvěja), Cverna, Praus, Vasiljev, Surzyn, Kaloč (74. Motyčka), Celba, Bzirský, Holiš

V utkání jsme se snažili být aktivnější a kontrolovat tempo hry, což se i dařilo. Ale kromě několika standardních situací a rohových kopů žádná vyložená šance vidět nebyla, až přišla 38 minuta utkání. Jakub Urbanec přetlačil domácího stopera, šel sám na brankáře, dal si kolem něj delší míč a vítkovický brankář mu skokem podrazil nohy. Rozhodčí Orel neváhal a nařídil pokutový kop, ke kterému se postavil faulovaný Urbanec. Střelou do opačné strany, než si vybral brankář hostů otevřel skóre utkání 1:0.

Do druhého poločasu udělal trenér Hašek jednu změnu, kdy navrátilce po zranění – Augusto Batioju, vystřídal Igor Súkenník. Bohužel ani tato změna nepomohla ke změně průběhu hry, i v druhém poločase jsme drželi míč a snažili se kombinovat, ale vyložené šance jsme si nevytvářeli. Naštěstí jsme nepouštěli soupeře do žádné šance a hru jsme kontrolovali. Pojišťující branka přišla v 85. minutě, kdy nám vyšel brejk, Žežulka vyvážel míč z naší obrané půlky, nahrál do křídla na volného Urbance, který mu před velkým vápnem vrátil míč zpět na střelu, tu brankář Vítkovic ještě lapil, ale na dorážku Elvise Mashikeho byl již krátký -2:0.

V závěru utkání se ještě hosté dostali ke svým nejnebezpečnějším situacím, nejprve jsme v 88. minutě neuhlídali rohový kop a Pašek hlavičkoval na malém vápně zcela sám, naštěstí branku minul a v samém závěru dostali hosté výhodu pokutového kopu, který ale napálil vítkovický Vasiljev jen do břevna.

I přesto, že zůstáváme v tabulce na posledním místě, dotáhli jsme se na rozdíl 3 bodů na Znojmo, které doma nestačilo na Táborsko, na které také ztrácíme 3 body. Boj o záchranu v 2. lize ještě bude zajímavý a rozhodně se o něj popereme.