Pardubice se do šancí nedostaly, přesto vyhrály. Trestaly z rohových kopů

13. 4. 2019 | Martin Svoboda foto: Radek Klier - FK Pardubice

Viktoriáni opět venku prohráli, neslavnou sérii tak zaokrouhlili na deset zápasů na cizích hřištích bez bodu. Pardubicím přenechali všechny tři po špatném bránění standardních situací, oba skórující domácí hráči měli při rohových kopech trestuhodně dost volného prostoru. Viktorka přitom odehrála velmi dobrý první poločas, s vysokým pressingem měli Východočeši problémy a jejich kombinace přes střed hřiště vázly. O to více musí prohra Viktoriány bolet. Reparát nabízí F:NL téměř obratem. Další zápas je na programu už ve středu. Pod vysílač přijedou fotbalisté Hradce Králové. A počet kol do konce se povážlivě krátí...

22. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, so 13. 4. 2019, 13:00

FK Pardubice

2:1 (0:0)

Branky: 68. Solil, 86. Kovář – 72. Súkenník. Rozhodčí: Vojkovský – Vitner, Vaňkát ŽK: Fousek, Solil – Burda, Antl. Diváci: 423

FK Pardubice:
Letáček – Prosek, Šejvl, Piroch, Čelůstka – Jeřábek – Fousek (46. Sokol), Solil, Tischler, Mužík (80. Kovář) – Černý (80. Lee)
Soukup – Antl, Burda, Rothe, Frizoni – Žežulka (88. Hejný), Súkenník – Urbanec, Bazal (64. Mashike), Tusjak (88. Auer) – Kubala.

První poločas moc dramatických situací před oběma brankami nepřinesl. Viktorka aktivním napadáním nedopřávala soupeři přecházet snadno přes střed hřiště.  Největší šanci měl k dispozici žižkovský Bazal, jenž se tak dlouhou připravoval k zakončení, až o míč přišel.

Ve druhé půli se obraz hry změnil. Viktorka nebyla v napadání už tolik aktivní, čímž se pardubičtí dostali na koně. Z permanetniho tlaku vytěžili i první branku. V 69. minutě se míč dostal od Čelůstky na hlavu Tomáše Solila, který otevřel skóre – 1:0!

Vyrovnání přišlo téměř v zápětí. Po čtyřech minutách se dostal ke slovu Urbanec. Přelstil domácího obránce rychlou kličkou, po které následovala prudká střela na bránu, která skončila v síti díky teči Igora Súkenníka  – 1:1!

V 86. minutě se po rohovém kopu Čelůstky zapsal do listiny střelců dalši Pardubičák. Zakončení úplně volného Daniela Kováře stanovilo konečně skóre i důvod další smutné cesty Pražanů domů – 2:1.

Ve zbývajících minutách se Viktorka pokoušela, tu urputně, tu v spíše v křeči, vyrovnat. Nepovedlo se jí to a proto čekání na bodový import směr Žižkov stále trvá!