Povstání žižkovských bojovníků přišlo pozdě, s Teplicemi jsme těsně padli.

8. 2. 2020 | Wear

Ligové Teplice ve své generálce Viktorku prověřily dokonale, do hry ji pustily až po hodině hry. V poslední "třetině" však ukázali své kvality i Viktoriání.

příp., Zimní příprava, so 8. 2. 2020, 14:30

FK Teplice

2:1 (2:0)

15. Mareš, 38. Moulis - 90. Vůch z penalty (Súkenník)

První poločas patřil jednoznačně soupeři, Teplice na trávníku kralovaly a na branku Švengera se valil jeden útok za druhým. Hlavně dvojice M+M, Moulis s Marešem, znamenala pro naši obranu trvalé nebezpečí. A byl to právě Moulis, kdo vyzkoušel pozornost našeho gólmana jako první, ale Švengerovi nenadělala rána doprostřed větší problémy. To už se ovšem nedá říct o trestňáku Mareše z 15. minuty. Zkušený záložník překvapil úplně všechny a místo očekávaného centru se ze strany opřel do balónu, který nejprve zaduněl o břevno a pak se odrazil od země zpět do pole. Další překvapení, alespoň pro Viktoriány, přišlo za pár vteřin, když hlavní sudí (na pokyn asistenta) ukázal ke středovému kruhu a i přes protesty našich hráčů uznal situaci jako brankovou. Nutno však uznat, že za předváděnou hru a tlak si soupeř vedení zasloužil. A patřily mu i následující minuty, kdy Švenger nejprve napodruhé vychytal Moulise a chvíli na to musel na zem po střele Hyčky. Po půl hodině se konečně dostala ke slovu i Viktorka, ale pokus Bezdičky z voleje prosvištěl kolem Grigarovy tyče. Krátce před přestávkou se pak dočkal i Moulis a svůj třetí pokus už placírkou za Švengera propasíroval. Dvougólové vedení Severočechů odpovídalo poměru sil na hřišti a mohlo být ještě hůř, ale těsně před pauzou čarovala Švengiho levačka. Po změně stran to nějaký čas vypadalo, že se obraz hry nezmění. V 53. minutě sice Čapek strkal v předklonu hlavu do centru Batioji, ale z protiútoku už při nás opět stál bůh chmelařského kraje a pumelici Mareše zastavilo břevno. Chvíli na to napřáhl pro změnu Shejbal, ale náš gólman byl u tyče včas. Po hodině hry ukázal Čapek, že i v týmu vojvůdce Žižky můžou být rytíři, když při signalizovaném rohu přiznal teč a kopalo se od brány. Toto gesto jako by vyburcovalo Viktoriány ke vzpouře. V 70. minutě se řítil do šance Batioja, ale tváří v tvář Grigarovi neuspěl. Poté neprostřelil hradbu těl Bezdička a Sükenníkovi, který se dral k odraženému míči, chybělo k zakončení pár centimetrů. Deset minut před koncem se odhodlal ke střele i bek Dudl, ale pokus mladé posily měl ragbyjové parametry. Za zvýšenou aktivitu jsme ale přeci jen byli odměněni. Nejprve přišla šance v podobě nepřímého volného kopu z malého vápna, ale Březina obranný val neprostřelil. Pak se ale znovu dral do vápna Súkenník a po faulu na našeho střeďáka zazněla píšťalka sudího podruhé. Míč si na penaltový puntík postavil Vůch a přesnou ranou k levé tyči stanovil konečnou podobu skóre na 1:2. Dalším soupeřem Viktorky v přípravě budou středočeské Velvary.