Viktoria proti Slavii zahazovala šance, přesto vyhrála 2:1

6. 7. 2017 | fkvz.cz

Viktoria ve čtvrtém utkání letní přípravy porazila juniorku Slavie 2:1. Pod vítězství se svými góly podepsali Urbanec a Galuška, mužstvo Davida Vavrušky však neproměnilo řadu dalších velkých šancí. Sešívaní snížili gólem v závěru.

přát., Letní příprava, čt 6. 7. 2017, 10:30

SK Slavia Praha "B"

1:2 (0:1)

Branky: 78. Musa – 40. Urbanec (Pardubský), 71. Galuška. Hráno v Hostivaři (ulice Bruslařská).

1. pol.: Pochylý – Hašek, Švejdík, Mareš, Pardubský – Engelmann, Eliáš, Podrazký, Urbanec – Čermák, Stratil.
2. pol.: Pochylý – Šandera, Egert, Toml, Volek – Galuška, Eliáš, Pavlata, Sixta, Bazal – Telnar.

Trenér David Vavruška poslal do obou poločasů prakticky odlišné jedenáctky, celý zápas odehráli pouze brankář Pochylý a záložník Eliáš.

Viktorka v prvním poločase více držela míč, ale šance si vypracovala jen dvě. Nejprve po centru z levé strany trefil Čermák tyč, posléze po podobné situaci skóroval Jakub Urbanec. Také Slavia si připsala pár příležitostí, všechny střely však kryl Pochylý.

Ve druhé půli působila Viktoria pohyblivěji, byla rychlejší na balonu a z toho vyplynula řada obrovských šancí. V nich však Žižkovští neuspěli, ve většině případů nechali vyniknout brankáře.

V 71. minutě neuspěl v další šanci Petr Galuška, ale míč se odrazil zpět k němu a patičkou jej z dorážky uklidil do brány. O pár minut později pak Slavia snížila, prosadil se Petar Musa.

Žižkov tak porazil juniorku Slavie 2:1 a v sobotu se od 11 hodin střetne na Střížkově s Příbramí.