Sedm kulí na Složišti! Viktorka začala sérii přípravných zápasů ve velkém stylu.

11. 1. 2020 | Wear

V žižkovském Divadle Járy Cimrmana tvrdí, že v Českých Budějovicích by chtěl žít každý. Po dnešním představení ansámblu trenéra Haška by mohli Svěrák a spol. rozšířit tuto klasiku o hlášku : „V Českých Budějovicích by chtěl hrát každý." ... Alespoň pro náš tým platí, že na domácí se nám v poslední době nezvykle daří.

příp., Zimní příprava, so 11. 1. 2020, 11:00

SK Dynamo Č. Budějovice

1:7 ((0:2))
SK Dynamo Č. Budějovice:
Luksch – Kladrubský, Talovierov, Polom, Řezáč – Čavoš, Kulhánek – Šplíchal, Javorek, Schranz – Ledecký.
Hrubeš - Bazal, Březina, Žežulka, Dudl - Vůch, Cabadaj, Batioja - Diviš, Čapek, Bezdička. II.pol. Hrubeš (80´ Konečný) - Pavlík, Březina, Antl, Muleme - Gil, Skopec, Petrlák - Martan, Szotkowski, Nabiyev.

V říjnu jsme si na Složiště dojeli v reprezentační pauze pro výhru 3:1 a na den přesně po čtvrt roce jsme na jih Čech vyrazili znovu. Mezi tyče naší svatyně se poprvé od léta 2019 postavil Karel Hrubeš a ligovému soupeři jsme v prvním poločase čelili hned se čtyřmi dalšími nováčky. "Volno" naopak dostali zkušení Švenger, Súkenník, Opluštil, Urbanec a Tusjak. Úvod zápasu patřil jasně Dynamu, hrálo se převážně na naší polovině, ale do větších šancí jsme soupeře nepouštěli. Ta první přišla ve 21. minutě a Hrubeš skvělým zákrokem nejen zachránil, ale zároveň zavelel k budíčku. Viktoriáni ze sebe definitivně shodili poslední zbytky únavy z brzkého vstávání a cestování a najednou jich bylo plné hřiště. A za chvíli už se ukázalo, jak důležité je míti Diviše. Náš nejzkušenější forvard nejprve přesným centrem vybídl k premiérové trefě Bezdičku a za dvě minuty si pro změnu sám naběhl ve vápně na přesnou výzvu Březiny a hlavou upravil na přestávkových 2:0. Zatímco domácí kouč posílil ofenzívu o Mršiče a Táborského, duo Hašek & Sochor nechalo na place jen Hrubeše s Březinou. Kdo ale předpokládal, že Budějovice začnou po pauze mohutně zatápět pod kotlem, krutě se mýlil. Viktorka nejen že i s novou sestavou držela kormidlo zápasu pevně v rukách, ale předváděla jednu pohlednou akci za druhou a přidávala další branky. Vpředu řádila dvojice Nabiyev se Szotkowskim, klid naší hře dodával Gil a Březina dál s přehledem dirigoval naši defenzívu. Hrubeš nakonec kapituloval pouze z penalty, zatímco náš brankostroj se zastavil až na číslici sedm. Spokojený lodivod bílo červených mohl na poslední minuty poslat mezi tyče i mladíka Konečného. Závěrečný hvizd byl pro domácí vysvobozením. Viktorka si naopak nasadila laťku pro další zápasy hodně vysoko. Dnešní vítězství bylo ovšem naprosto zasloužené a prakticky všechny naše branky padly po rychlých a přímočarých akcích. Tým Zdeňka Haška pokračuje v pondělí v přípravě a v sobotu změří síly se slovenskou Podbrezovou.

22. kolo, F:NL, ne 14. 4. 2024