Série porážek skončila. Viktorka přehrála Litoměřicko, ale k optimismu má ještě daleko

16. 1. 2019   |   text a foto Martin Svoboda

Ve třetím přípravném a tentokrát vskutku testovacím zápase Viktoriáni na umělé trávě v Satalicích přivítali poprvé letos tým z nižší soutěže - FK Litoměřicko. Duel s papírově slabším soupeřem sice přinesl Pražanům první výhru od konce září(!), avšak to je zatím asi jediné příjemné zjištění. Vitězství nad soupeřem, jehož hráči dvoufázový trénink neznají, chodí do práce a někteří hrají dokonce za rezervní tým, bylo zkrátka povinné.

příp., středa 16. 1. 2019, 14:30

FK Viktoria Žižkov

FK Litoměřicko

2:1
2:0

Branky: 20. Ippolito, 35. Šustr - 81. Sedláček. Diváci: 100

FK Viktoria Žižkov: Hrubeš - Kaisler (70. Antl), Ippolito, Šustr, Žežulka - Bazal (25. Zeman), Rothe, Halgoš (70. Vieira), Stříž - Dočekal (70. Šobr), Cabaña
FK Litoměřicko: Lisa (46. Ordelt) - Šimkovský, Hrubeš, Chábera, Valenta - Podrazký, Dura (46. Grunert), Verner (70. Sedláček) - Karvánek (46. Zajac), Dolejší, Bulíř

Reportáž

Viktorka, která nastoupila v úplně jiném obranném složení, se dlouho hledala. Volno dostala čtveřice současných opor Auer, Frizoni, Opluštil a Urbanec. Až gólem Ippolita ve 20. minutě se žižkovská jedenáctka uklidnila a dostala do tempa, jehož gradaci korunovala druhá branka ne nepodobná té první, a sice dosažená hlavičkou po rohovém kopu na hranici malého vápna. Tento moment patrně rozhodl o vítězství Žižkova.

Ve druhé půli se tempo zápasu dařilo Viktoriánům držet až do hromadného střídání v 70. minutě. Pak opadlo. A dočkali se i litoměřičtí. Po těžko pochopitelné chybě gólmana Hrubeše, která spočívala v neobratné hře s míčem a darované nabídce devatenáctiletému mladíkovi z B týmu Litoměřicka Sedláčkovi, jemuž stačilo na dílčí pokoření profesionálního celku nastavit jen nohu, od ní míč putoval do Hrubešovy sítě.

Celý žižkovský zmar závěru utkání dokonal ještě při penaltové střele Šobr. Nedokázal nadvakrát dostat balón za Ordeltova záda.

Nyní má tým trenéra Miloše Sazimy několikadenní zápasový klid, do nedělního těžkého mače na drsném severu s Jabloncem nastoupí už v tom nejsilnější možném složení, které vzejde z aktuální selekce hráčů a dalších plánovaných přichodů.

Ohlasy

Miloš Sazima (trenér FK Viktoria Žižkov): Zápas splnil to, co jsme od něj čekali. Dali jsme příležitost hráčům z nižších soutěží, a zahraničním, pro srovnání s třetiligovým týmem. To nám ukázalo, s kým budeme pokračovat v přípravě dál a s kým se naopak rozloučíme. Na další zápas do Jablonce už někteří hráči nepocestují. Potěšily mě výkony dorostenců Zemana a Kaislera, pokud budou pokračovat dál v tréninkové píli, můžou být pro Viktorku přínosem. 

Zdeněk Hašek (trenér FK Litoměřicko): Se zápasem jsem spokojený. Poté, co jsme nemohli na našem zasněženém hřišti pořádně kombinačně trénovat, jen kondičně, podal tým proti silnému soupeři dobrý výkon. Když ještě uvážíme, že jsme museli povolat hráče z B týmu, hodnotím výsledek i předvedenou hru pozitivně.

HEY Radio UhlsportRibbonMAXITIPPražský fotbalový svazCTR GroupVHZ-DISFORTUNAAgroEfektSoftlakASTONSECOFrapo servisVan GillernAli21Magistrát hl. města PrahyFraposportfotbal.czMitrengaAutoBeyVM steelOlympia spol. s.r.o.Truhlář a spol.Východočeská EnergiePraha 3TecnolinePlan B InvestmentNovobalHotel Čechie PrahaStar Capital Finance