Viktorka dál ztrácí, v Sokolově odešla ve druhé půli a má v reprezentační pauze o čem přemýšlet

1. 9. 2018   |   Martin Svoboda

Sychravé sobotní dopoledne jakoby předznamenávalo, že se v Sokolově ničeho hezkého příznivci pražského klubu nedočkají. V první půli svěřenci Petra Mikolandy ještě produkovali vyrovnanou hru se zahozenými šancemi. Ve druhém dějství přenechali aktivitu domácím, za což pykali odevzdáním tří bodů.

7. kolo, sobota 1. 9. 2018, 10:15

FK Baník Sokolov

FK Viktoria Žižkov

1:0
0:0

Branky: 51. Dvořák. Rozhodčí: Nenádal – Arnošt, Vitner. ŽK: Čihák, Mejdr, Hlavatý  – Bazal. Diváci: 620

FK Baník Sokolov: Belaň – Mejdr, Ševčík, Mišůn, Dvořák – Kosak, Čihák (72. Beránek), Glaser, Štípek (86. Liener), Vávra – Vašíček (77. Hlavatý).
FK Viktoria Žižkov: Otáhal – Pardubský, Opluštil, Žežulka, Stříž – Podrazký, Batioja, Čermák (82. Urbanec), Bazal (76. Rondić) – Musa (63. Sintean), Dočekal.

Reportáž

Zápas začal dle očekávání, domácí Baník se na Žižkov vrhl opravdu velmi aktivně a snažil se od úvodních minut dominovat na hřišti. Hned ve 3. minutě se dostal do slibného zakončení sokolovský Kosak, Otáhal si ale připsal zákrok. Hrozili ale také fotbalisté Viktorie, Střížova střela z dobrých pětadvaceti metrů se do branky jen těsně nestočila.

Baník i nadále byl aktivnějším týmem, vytvářel si šance, promrhával ale jednu za druhou. Na straně hostů byl aktivní především Stříž a Dočekal, trochu mimo hru byl Musa, dostávalo se k němu málo balonů. Ve 30. minutě už mohl jít Sokolov do vedení, na hraně šestnáctky se opřel do balonu ve vzduchu Kosak, Otáhal znovu ale vzájemný souboj vyhrál. O deset minut později v největší šanci Žižkova Musovu střelu vytáhl skoro z brankové čáry Belaň. První půle byla od obou celků aktivní, ale také ukázkou zahazování šancí.

Jestliže byl v první půli Žižkov Baníku vyrovnaným soupeřem, tak ve druhé už se hrálo prakticky jen na jednu branku. Sokolov znovu začal opět velmi aktivně, během pár minut se to domácím také vyplatilo. Z levé strany přišel od Štípka přesný centr, který hlavičkou proměnil v gól Jakub Dvořák. Domácí se tak poprvé radovali. Následný výkon nasvědčoval, že by se Sokolovští mohli brzy radovat znovu – přehršel šancí směrem kupředu se ale nedařilo proměňovat.

Baník hrozil opravdu neustále, ze hry, rohových kopů, standardních situací za hranicí vápna. Buď ale balony padaly mimo branku, nebo dobré zákroky předváděl brankář Otáhal. Když už se Žižkov vůbec dostal k balonu, tak ho o kousek dál rychle ztratil, směrem dopředu za celou druhou půli předvedl snad dvě akce. Deset minut před koncem mohli domácí rozhodnout, v přečíslení si ale s balonem nevěděli rady.

Viktoria se dostala k menšímu tlaku až v nastaveném čase, ani v tomto období ale neposlala na Belaně nijak výrazné střely. Sokolov tak bodoval počtvrté v řadě a po špatném začátku soutěže se postupně dostává ode dna tabulky, tam naopak pomalu směřuje právě Žižkov.

Ohlasy

Petr Mikolanda (trenér Viktorie Žižkov): Byl to jednoznačně remízový zápas. V první půli jsem byli lepší, nedali jsme ale pár šancí. Vstup do druhého poločasu se nám nepovedl, po jednoduchém obejití a centru do vápna jsem inkasovali. V dalším průběhu jsme šli za vyrovnáním, ale nebyli jsem tam, kde jsme měli být. Všichni čekáme, kdy nám to padne na nohu, jenže nám to tam tímhle způsobem nepadne. Prohráli jsme si zápas jednoduchou chybou.

UhlsportRibbonVHZ-DISFORTUNAAgroEfektASTONSECOFrapo servisVan GillernAli21Fraposportfotbal.czMitrengaTruhlář a spol.Východočeská EnergiePraha 3Plan B InvestmentStar Capital FinancePencoGemerkaSEATAuto Jarov