Viktorka nastřílela Sokolovu na jeho hřišti pět gólů!

1. 4. 2017 | FB

Viktorka se může radovat z druhého vítězství na hřišti soupeře v této sezoně. Na půdě trápícího se Baníku Sokolov vyhrála vysoko 5:0, když už po prvním poločase vedla 3:0.

20. kolo, Fortuna národní liga, so 1. 4. 2017, 10:15
logo

FK Baník Sokolov

0:5 (0:3)
logo

Branky: 26. Engelmann (Urbanec), 31. Podrazký (Urbanec), 33. Dočekal (Engelmann), 73. Pavlata, 83. Telnar (Urbanec). Rozhodčí: Mrázek – Polák, Flimmel. ŽK: Pardubský, Krystan, Hašek, Opluštil (ZIZ). Diváci: 650.

FK Baník Sokolov:
Šiman – Mejdr (40. Strada), Vondráček, Čihák (71. Krajačič), Čermák – Machek, Sadílek – Provod (40. Ševčík), Glaser, Zorvan – Valenta.
FK VIKTORIA ŽIŽKOV:
Hrubeš – Hašek, Opluštil, Švejdík, Pardubský – Podrazký, Krystan (74. Hurka), Pavlata – Urbanec, Dočekal (79. Telnar), Engelmann (68. Trýzna).

Reportáž

Úvodní minuty zápasu rozhodně nenapovídaly tomu, co se bude odehrávat od 26. do 33. minuty. Oba týmy vstoupily do zápasu opatrně a v úvodních pětadvaceti minutách si nevypracovaly žádnou větší šancí. Dostaly se pouze každý k jednomu zakončení, které však nemělo gólové parametry.

Ve 26. minutě se však s góly roztrhl pytel a Viktorka si vypracovala tříbrankový náskok. Nejprve Urbanec přesně odcentroval do vápna na Vojtěcha Engelmanna, který se prosadil hlavou, a následně střelou ke vzdálenější tyči zvýšil na 2:0 kapitán Miroslav Podrazký.

Tvrdý direkt pak zasadil Sokolovu v 33. minutě Tomáš Dočekal, který se po nabídce Engelmanna nemohl před prázdnou bránou mýlit. Aby toho nebylo málo, vzápětí mohl přidat čtvrtý gól Hašek, ale na zadní tyči mu chyběl krok k zakončení.

Po prvním poločase tak bylo prakticky rozhodnuto, ale domácí se úplně nevzdali a vypracovali si příležitosti. Největší práci měl Hrubeš v 70. minutě, kdy musel vyrazit zakončení Strady.

Náznaky šancí však Viktorka dokonale utlumila čtvrtým gólem, který vstřelil v 73. minutě Michal Pavlata. K němu se po rohu odrazil balon do malého vápna, odkud neměl problém překonat bezmocného Šimana.

O deset minut později pak na konečných 5:0 upravil svým premiérovým gólem v dresu Žižkova střídající Mario Telnar, jemuž balon parádně naservíroval Urbanec. Poslední slovo zápasu si pak vzal brankář Hrubeš, který zneškodnil povedenou ránu Glasera a uhájil tak čisté konto.

Ohlasy

Jiří Dreiseitl (trenér FK Baník Sokolov): „Do zápasu jsme šli s cílem vyhrát, chtěli jsme vstřelit první gól a podřídili jsme tomu taktiku. Úvodních pětadvacet minut to tak vypadalo, nicméně hráli jsme jen po vápno a gól nevstřelili. Soupeř poté vstřelil gól z protiútoku, další dva vyplynuly z našich individuálních chyb a prakticky bylo po zápase. Pokusili jsme se to zvrátit změnou rozestavení, ale pak se ještě zranil Čihák, takže se hra znovu sesypala. Nic nám nevyšlo, všechno bylo špatně.“

14. 4. 2024

Viktorka potvrdila tři body z Vlašimi, výhru nad Kroměříží trefil v nastavení Sixta