Test na severu přivál lehký optimismus. Viktorka po vyrovnané partii s nabitým Jabloncem jen těsně prohrála

20. 1. 2019   |   Martin Svoboda / foto: FK Jablonec

Viktoriáni cestovali na umělku do Mšena v roli velkého outsidera. Silný Jablonec, učastník podzimní fáze Evropské ligy, si chtěl spravit střeleckou chuť a utkání jednoznačně dostat pod svojí taktovku. V těžkých podmínkách na zamrzlé hrací ploše se Pražanů dařilo hrát s ligistou vyrovnanou partii. Inkasovali gól až po více jak hodině, na který ale vzápětí odpověděli inteligentní hlavičkou Opluštila. Remízový stav nakonec nevydržel. Milimetrovou přihrávkou za žižkovskou obranu se dostal tváří v tvář Hrubešovi Ikaunieks. Lotyšský snajpr nezaváhal a žižkovského gólmana obstřelil.

příp., neděle 20. 1. 2019, 11:00

FK Jablonec

FK Viktoria Žižkov

2:1
0:0

Branky: 65. Jovovič, 83. Ikaunieks -  68. Opluštil. Rozhodčí: Martínek. Diváci: 150

FK Jablonec: Hanuš – Holeš (46. Jankovič), Hovorka, 46. (Štěpánek), Sobol – Pleštil (46. Acosta), Kratochvíl (46. Fábry), Hübschman (46. Kubista), Považanec (46. Breda), Peřina (46. Jovovič) – Chramosta (46. Ikaunieks)
FK Viktoria Žižkov: Hrubeš - Antl, Rothe (73. Ippolito), Opluštil, Žužulka (46. Vitija) - Urbanec (46. Stříž), Batioja, Halgoš (65. Šustr), Frisoni- Cabaña (60. Vrána) - Dočekal (60. Zeman)

Ohlasy

Petr Rada (trenér FK Jablonec): „Z naší strany to nebylo nic moc. Někteří hráči to pojali jinak a jestli si myslí, že se hraje individuálně, tak s tím budou mít oni problémy. Byli jsme teď v těžké přípravě, kterou dnešním zápasem uzavíráme. Z části dnešní výkon můžu přičítat terénu i únavě, která je teď hodně vysoká. Od úterka, kdy odjíždíme do Portugalska, se začneme připravovat na taktickou a technickou stránku. Budeme na zeleném hřišti. Doufám, že únava už trochu z hráčů opadne a budeme se připravovat na blížící se ligu.“

Miloš Sazima (trenér FK Viktoria Žižkov): „Zaskočili jsme domácí aktivní hrou, v první půli jsme si vytvořili stejně vyložených šancí jako protivník, ale oba jsme je neproměnili, proto byl poločasový stav bez branek. Ve druhé půli si Jablonec pomohl novou čerstvou sestavou, my byli pořád aktivní a po obdržené brance jsem dokázali Opluštilem odpovědět. Hodně mi mrzí gól na 2:1, protože tenhle zápas byl spíš remízový. Zítra mají hráči volno, sejdeme se zase v úterý k sérii dvoufázových tréninků až do sobotního zápasu s juniorkou Slavie."

HEY Radio UhlsportRibbonMAXITIPPražský fotbalový svazCTR GroupVHZ-DISFORTUNAAgroEfektSoftlakASTONSECOFrapo servisVan GillernAli21Magistrát hl. města PrahyFraposportfotbal.czMitrengaAutoBeyVM steelOlympia spol. s.r.o.Truhlář a spol.Východočeská EnergiePraha 3TecnolinePlan B InvestmentNovobalHotel Čechie PrahaStar Capital Finance