Viktoriáni si odvážejí ze severu Čech čtyřbrankový příděl. Ústí poslali do čela FNL

17. 8. 2018 | Martin Svoboda

Facku v podobě čtyřbrankového debaklu na severu Čech dostala Viktorka v pátém kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Po četných chybách v defenzívě si tak odvážejí dosud nejhorší výsledek probíhající sezony. Naopak pátý úspěch ústeckého týmu v novém ročníku v řadě posílá Armu překvapivě do čela neúplné tabulky II. ligy

5. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, pá 17. 8. 2018, 18:00

FK VIAGEM Ústí nad Labem

4:1 (3:1)

Branky: 8. Jindráček, 12. Jindráček, 36. Miskovič, 86. Leibl – 15. Musa. Rozhodčí: Matějček – Vitner, Vaňkát. ŽK: Dočekal, Žežulka (oba Žižkov). Diváci: 1835

FK VIAGEM Ústí nad Labem:
Lindr – Strada, Brak, Pimpara, Leibl – Peterka – Krátký, Richter (87. Nágl), Miskovič, Šup (78. M. Bílek) – Jindráček (82. Matějka).
Otáhal – Žežulka, Švejdík, Opluštil, Stříž – Čermák (46. Trapanovski), Sintean (46. Urbanec), Podrazký, Batioja (65. Bazal) – Dočekal, Musa.

V úvodu utkání si Žižkov i následně Ústí nad Labem vyzkoušeli rohový kop. Ani jednomu celku se standardní situace od rohového praporku nevydařila dle jejich představ, avšak v osmé minutě se nevzdal Daniel Richter, jenž prošel obranou Viktorie jako nůž máslem. Ve finální fázi servíroval před zápasem nejlepší střelec Army míč zleva Martinu Jindráčkovi, který neměl se zakončením do odkryté brány potíže - 1:0.

O tři minuty později mohli fotbalisté Žižkova srovnat skóre. Střelecký pokus Marcela Čermáka vyrazil Jiří Lindr před sebe, odraženého míče se následně zhostil Petar Musa, jenž nechal vyniknout brankáře Army. Ve 12. minutě využili fotbalisté Ústí nad Labem zaváhání hostující defenzivy, když si Jiří Miskovič vyměnil míč s Martinem Jindráčkem, který z pravé strany překonal Martina Otáhala - 2:0.

Časomíra přičetla další tři minuty a do černého se trefili také hosté. Konkrétně Petar Musa využil nepřehledné situace před domácí bránou a snížil na rozdíl jediného gólu - 2:1. V 19. minutě mířil s míčem Martin Jindráček sám proti brankáři Pražanů, ze souboje tváří v tvář vzešel vítězně hájce svatyně Viktorie, který nedovolil fotbalistovi z ofenzivy Ústí nad Labem završit hattrick. Za čtyři minuty se po nahrávce Jiřího Pimpary prosadil k pravé tyči Daniel Richter, gól nakonec rozhodčí Milan Matějček neuznal pro ofsajd. Z důvodu velkého tepla dopřál hlavní arbitr ve stejné minutě hráčům pauzu na občerstvení.

Ve 35. minutě fauloval Ondřej Žežulka před vlastním pokutovým územím Dominika Šupa. Trestný kop z velmi dobré pozice vzal na sebe Jiří Miskovič, jenž z pravé strany doslova milimetrově obstřelil zeď složenou z osmi hráčů Žižkova - 3:1. Těsně před koncem prvního poločasu nabídl Marek Krátký tutovou šanci Danielu Richterovi, který z velkého vápna trefil boční síť.

V 58. minutě si domácí vytvořili pohlednou kombinaci, když Martin Jindráček přihrál na střed nikým nehlídanému Danielu Richterovi, který recept na Martina Otáhala ani tentokrát nenalezl. Po dalších sedmi minutách byla na programu další pauza na pití, která prospěla více Ústí nad Labem. V 75. minutě posunul Jiří Miskovič míč na Marka Stradu, který hledal u opačné tyče Dominika Šupa, který na balón v další vyložené brankové příležitosti nedosáhl.

V 85. minutě přihrál Marek Krátký z levé strany na střed Danielu Richterovi, jehož jedovku vytěsnil brankář Viktorie konečky prstů. Po rohovém kopu v následující minutě se v předbrankovém prostoru nejlépe zorientoval Michal Leibl, který zatloukl pomyslný poslední hřebík do žižkovské rakve - 3:1. V dalších minutách mohla Arma přidat ještě dvě branky. Nejprve Lukáš Matějka vybídl ke skórování Michala Bílka, který místo střelby do odkryté brány volil přihrávku do prázdna. Poté ještě vyslal Michal Leibl do brejku Marka Krátkého, proti kterému včas vystartoval Martin Otáhal. To nic nezměnilo na tom, že si fotbalisté Ústí nad Labem připsali desáté vítězství v řadě a mohou se tak pyšnit bilancí třiceti bodů z deseti soutěžních kol. Naopak Žižkov nenavázal na vítězství nad Brnem.

Aleš Křeček (trenér FK Ústí nad Labem): „Do utkání jsme vstoupili dobře a ze začátku to vypadalo, že se bude více útočit než bránit, což pro diváka mohlo být zajímavé. Na můj vkus to v některých fázích prvního poločasu bylo až moc hektické. Dostali jsme se do dvoubrankového vedení, ale poté rychle inkasovali. Poté následovaly pasáže, se kterými jsem nebyl spokojen a trochu jsme upravili rozestavení. Druhé dějství jsme odehráli dobře, vytvořili jsme si další šance. Jsem rád, že Martin Jindráček vstřelil dva góly, každému útočníkovi se po dobrém výkonu zvyšuje sebevědomí. Přijdou těžké chvíle, těžší zápasy. Krotím v kabině euforii a hráčům stále říkám, že je to stále jen hodně dobrý začátek soutěže. Patnáctý bod jsme loni získali až ve 20. kole ligy, chceme být na vítězné vlně co nejdéle. Před hráči jsem v kabině smeknul. Za deset zápasů jsme získali třicet bodů, kdybychom přidali nyní ještě pět vítězných střetnutí, bylo by to fantastické. Hráčům říkám, ať si současnou situaci užívají, poté to nikoho zajímat nebude. S patnácti body ale nikdo nepostoupil, nikdo se nezachránil, makat musíme dále. Deset zápasů v řadě jsem nikdy v životě nevyhrál, pamatuji si akorát na čtyři duely v Rožmberku.“

22. kolo, F:NL, ne 14. 4. 2024