V Líšni jako na houpačce. Viktorka po šestigólové přestřelce veze nakonec z Brna bod

31. 8. 2019 | Martin Svoboda / foto: Pavel Werner

Viktorka dokázala dát už potřetí v řadě tři góly, jenže tentokrát to na tři body nestačilo. Pár minut před koncem o výhru přišla, když brněnský útočník Michálek podruhé v zápase překonal brankáře Švengera. Zajímavý a divácky líbivý zápas tak skončil remízou 3:3. Žižkov si bodem z venku alespoň upevnil třetí pozici FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Líšeň zase docílila domácí kuriózní bilance čtyř remíz ze čtyř zápasů.

7. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, so 31. 8. 2019, 17:00
logo

SK Líšeň 2019

3:3 (1:1)
logo

Branky: 27. T. Machálek, 49. Jeřábek, 88. T. Machálek – 32. Bazal, 65. Gil, 70. Čapek.

Rozhodčí: Vojkovský – Paták, Lakomý. ŽK: Šustr, Hladík, Hlavica, Jeřábek – Diviš. Diváci: 1528

SK Líšeň 2019:
Šustr – Suchý, Hlavica, Bednář (71. Rolinek) – Ad. Čermák – Jeřábek, Reteno Elekana, Málek (46. Zikl), Vintr (23. Minařík) – T. Machálek, Hladík.
FK VIKTORIA ŽIŽKOV:
Švenger – Řezáč, Opluštil, Březina, Tusjak – Batioja, Súkenník – Urbanec (58. Čapek), Gil (83. Cabaña), Bazal (90+1. Maksić) – Diviš.

Reportáž

První poločas nabídl v obrovském parnu zajímavou podívanou. Žižkov si během patnácti minut vytvořil čtyři gólové šance. U dvou byl Bazal, kterého gólman Šustr pokaždé tváři v tvář vychytal. Další pokus vyslal Urbanec, znovu ale neuspěl. Tutovku měl i Gil, jehož rána orazítkovala s přispěním Šustra břevno. Brňané se dostali do první vážnější šance až ve 27. minutě a hned z toho byl gól. Na středu velkého vápna se uvolnil Tomáš Machálek a jeho střela po zemi překonala vyběhnuvšího Švengera - 1:0.

Žižkov se dočkal kýženého vyrovnání o pět minut později. Centr z pravé strany propadl na Josefa Bazala, který ve své třetí tutovce tentokrát nezaváhal a z malého vápna propálil líšeňského mága - 1:1.

Dál se hrál pohledný fotbal plný šancí, obrat ve skóre mohl dokonat Urbanec, na druhé straně neuspěl ani hlavičkující Machálek, kterého Švenger fantastickým zákrokem vychytal.

I ve druhém poločase jsme sledovali nadprůměrné druholigové utkání. Tentokrát to byla Líšeň, která vstoupila dobře do druhé půle. Běžela 49. minuta a rána Michala Jeřábka zpoza vápna málem protrhla síť Švengrovy brány - 2:1. Vitkoriáni se dlouho nemohli osmělit na útočné polovině, přesto se dočkali vyrovnání. Po vůbec první šanci ve druhém poločase hlavičkoval na malém vápně Luis Gil a Šustr plachtil v 65. minutě k pravé tyči marně 2:2.

Sympaticky hrající nováček povzbuzován 1528 diváky přišel o dobrý výsledek o pět minut později. Po rohu si naběhl na míč střídající David Čapek a jeho hlavička skončila v brněnské bráně - 2:3.

Brňané poprvé v zápase prohrávali a srovnání mohl nůžkami zařídit Suchý, Švenger se však zaskvěl. Za průběh druhého poločasu si svěřenci kouče Machálka bod zasloužili a nakonec ho i vydřeli. Syn trenéra, Tomáš Machálek, se stal hrdinou duelu a dvě minuty před koncem svou druhou branku v zápase srovnal stav na konečných 3:3, když se prosadil důrazem na malém vápně a nechytatelně zakončil pod břevno. Líšeň tak zůstává na domácí půdě neporažena, Viktorka je díky remíze i nadále na třetím místě F:NL.

14. 4. 2024

Viktorka potvrdila tři body z Vlašimi, výhru nad Kroměříží trefil v nastavení Sixta