Viktoria trefovala tyče, s Příbramí těsně prohrála

8. 7. 2017   |   fkvz.cz

Viktorka v dalším přípravném utkání podlehla exligové Příbrami těsně 0:1. Zápas plný šancí nakonec rozhodla jediná branka, kterou v 27. minutě vstřelil Mitrovič. Mužstvo Davida Vavrušky třikrát trefilo tyč, konkrétně postupně Toml, Telnar a Čermák.

přát., sobota 8. 7. 2017, 11:00

1.FK Příbram

FK Viktoria Žižkov

1:0
1:0

Branka: 27. Mitrovič. Hráno na Střížkově.

1.FK Příbram: 1. pol.: Boháč – Hron, Vávra, Holý, Rataj – Mitrovič, Ric, Kilián, Grajciar, Janoušek – Ayong.
2. pol.:: Kočí – Ježdík, Soldát, Kvída, Tregler – Mitrovič (56. Matoušek), Tarczal, Květ, Kukec, Skácel – Ayong (60. Jandera).
FK Viktoria Žižkov: Řehák – Hašek, Švejdík, Toml (46. Mareš), Pardubský (46. Volek) – Urbanec (46. Telnar), Šandera (46. Pavlata), Podrazký (46. Čermák), Sixta (46. Eliáš) – Galuška (73. Pardubský), Bazal.

Reportáž

Oba týmy se od úvodního hvizdu pustily do ofenzivy, hrál se otevřený fotbal, a tím pádem bylo k vidění mnoho šancí. Už ve druhé minutě likvidoval samostatný únik Mitroviče brankář Řehák, který po celý zápas pochytal několik šancí soupeře.

První zakončení Viktorky měl na svědomí Galuška, který se hlavou položil do centru Pardubského, ale nechal vyniknout brankáře Příbrami. Ta šla v 27. minutě do vedení, kdy se Lazar Mitrovič uvolnil přes protihráče a jeden na jednoho tentokrát překonal Řeháka.

Viktoria mohla vyrovnat z nadcházejícího rohového kopu, ale povedenou hlavičku Tomla zastavila tyč příbramské brány.

Do druhého poločasu oba týmy prostřídaly a Viktoria měla územní převahu, zatímco Příbramští hrozili především z protiútoků. Největší šanci srovnat měli Telnar a po něm také aktivní Čermák, ovšem oba trefili pouze brankovou konstrukci.

V závěru mohla Příbram své vedení navýšit, ale dva protiútoky gólem neskončily. Viktoria tak s exligovým týmem prohrála 0:1 a další zápas sehraje ve středu proti Vlašimi.

Ohlasy

David Vavruška (trenér FK Viktoria Žižkov): „V prvním poločase jsme si vypracovali asi nejvíce šancí, když to porovnám s předchozími zápasy. Měli jsme asi čtyři obrovské příležitosti, které mohly skončit gólem. Na druhou stranu první poločas byl celkově otevřený, soupeř šel několikrát sám na bránu. Špatně jsme bránili a propadali v osobních soubojích, kterých jsme prohráli snad 80 %. To se potom hraje špatně. Ve druhém poločase jsme mohli sledovat zajímavé individuální výkony a také nějaké šance. Soupeř naopak hrozil především z protiútoků. Směrem dopředu jsme si tedy vytvořili hodně šancí, ale v defenzivě děláme hrubé chyby. Musíme na tom zapracovat.“

Fotogalerie

Nástup do utkání Josef Řehák Trenér David Vavruška Pavel Hašek
AmadetUhlsportPRERibbonPražská teplárenskáCTR GroupPražský fotbalový svazVHZ-DISFORTUNAAgroEfektSoftlakASTONFrapo servisVan GillernVisiAli21Magistrát hl. města PrahyFraposportfotbal.czCA ACCH cateringAutoBeyGalerie Tančící důmVM steelOlympia spol. s.r.o.Truhlář a spol.Praha 3TecnolineDaho carsNovobalHotel Čechie Praha