Viktoriáni dřeli, sněhovou bitvu s ligistou dotáhli do prodloužení, postup ale slaví Liberec

11. 2. 2021   |   Wear

Umělá tráva, mráz, závěje za postranními čarami, sněžení a tradiční kvalitní soupeř. To vše čekalo Viktorku v zápase 3. kola MOL Cupu v Doubí. A přes smolné vyřazení se svěřenci Davida Oulehly popasovali se všemi těmito nástrahami se ctí.

čtvrtek 11. 2. 2021, 14:00

FC Slovan Liberec

FK Viktoria Žižkov

3:1
1:0, 1:1

Góly : 44. Faško, 93. Koscelník, 98. Rondić - 52. Bazal

ŽK : Rondić

Rozhodčí : Ondřej Pechanec - Dan Vodrážka, Lukáš Slavíček

DFA : Miroslav Liba, TD : Jiří Neuberg.

FC Slovan Liberec:

Knobloch - Fukala, Purzitidis, Chaluš, Mikula - Cancola (62. Rabušic), Faško (81. Michal), Mara (110. Černický) - Nečas (55. Koscelník), Csáno (55. Rondić), Šulc (62. Pešek)

FK Viktoria Žižkov:

Švenger - Řezáč, Prebsl (46. Hušek), Pudil, Auer - Sixta (76. Skopec), Súkenník - Diviš (61. Muleme), Batioja, Bazal (61. Nabiyev) - Mashike (85. Pázler)


Reportáž

        V mrazivém počasí a za stálého sněžení sehrála Viktorka na severu Čech vyrovnanou partii, ve které si ligový Liberec vybojoval postup až v prodloužení. V úvodu zápasu se jako první osmělili Viktoriáni, ale střely Diviše a Mashikeho svůj cíl nenašly. Úvodní dějství rozhodl gól, ke kterému nešťastně přispěl i zasněžený kluzký pažit a Faška poslal Slovan šatňákem do vedení. Žižkov však nesložil zbraně a po krásné akci po ose Pudil, Řezáč, Mashike vyrovnal hlavou Bazal. Přes několik šancí na obou stranách základní hrací doba rozhodnutí nepřinesla a šlo se do prodloužení. V pozvolném soumraku už prokázal favorit své kvality a dvěma rychlými ataky rozhodl. Liberec tak slaví postup do osmifinále MOL Cupu, svěřenci kouče Oulehly však byli vítězům víc než důstojným soupeřem.

MŠMTMoltenSmarteoASTONPražský fotbalový svazPrahaSECOTruhlář a spol.EkotermexAli21RMFiPencoGemerkaFORTUNAPraha 3Východočeská EnergiePlan B InvestmentStar Capital Finance