Viktorka ani podeváté venku neboduje. Ze Znojma se vrací s jednogólovou porážkou

29. 3. 2019 | Martin Svoboda

Ještě po hodině hry drželi Viktoriáni naději alespoň na remízový stav, avšak domácí jim radost v zápětí zkazili znojemským Kuncou, který obloučkem přehodil žižkovského gólmana. Viktorka nebodovala venku už podeváté v řadě a situaci se záchranou si ještě víc zkomplikovala. Za zmínku určitě stojí výborná podpora žižkovského kotle, který ve Znojmě nad domácími domimoval.

20. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, pá 29. 3. 2019, 18:00

1.SC Znojmo FK

1:0 (0:0)

Branky: 67. Kunca. Rozhodčí: Lerch – Myška, Dobrovolný. ŽK: Šustr, Antl (oba ZIZ). Diváci: 420

1.SC Znojmo FK:
Buček – Šmehyl, Avdić, Cuković, Cihlář – Mudra (71. Maksić), Dramé (51. Harmon), Conner, Machalík, Kunca – Beganović (62. Kuffour).
Hrubeš – Antl, Rothe, Opluštil, Šustr (74. Burda) - Muleme, Súkenník, Žežulka, Auer – Mashike (77. Hejný), Tusjak (69. Kubala)

První dobrou šanci si vypracovali hosté, kteří zahrozili v 8. minutě a jen výtečný zásah domácího gólmana, jenž bravurně vyrazil míč letící pod břevno, zabránil gólu. Pak se dlouho nic nedělo, zhruba čtyři stovky fanoušků viděly řadu nepřesností na obou stranách, a teprve až v závěru první půle se dočkaly nějakého vzrušení. Nejprve Auer mířil těsně vedle pravé tyče, na druhé straně pálil nebezpečně Mudra, avšak také mimo bránu.

Druhá půle začala šancemi Auera na jedné a Harmona na druhé straně, zatímco prvně zmíněný hráč střílel z otočky nad, soupeř zůstal osamocen před gólmanem, ale jeho střela byla v poslední chvíli zblokována. Auer mohl prolomit střelecké trápení po hodině hry, avšak jeho točená rána těsně minula pravou tyč znojemské brány.

A vyplnilo se známé nedáš – dostaneš, v 67. minutě se Žižkovu nepovedlo odkopnout míč do bezpečí, ten se trochu šťastně odrazil k Dominiku Kuncovi, jenž obloučkem z pravé strany překonal vyběhnutého Hrubeše - 1:0.

Znojmo se následně soustředilo převážně na obranu a mělo spoustu práce. Kubalova střela i hlavičkové pokusy Rotheho a Opluštila se však neujaly, a jihomoravský celek tak mohl slavit druhou domácí výhru v řadě.