Další kvalitní výkon svěřenců tria Vavruška, Sochor, Čížek postrádal jediné - lepší koncovku. Viktorka si příležitostí vytvořila dostatek, ale na Proseku vyučovala produktivitu Dukla. Body z derby se tak stěhují na Julisku.

10. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, so 28. 11. 2020, 13:30

ŽK : Mashike, Pudil - Ayong, Kovernikov, Fišl, Hadaščok

Hráno bez diváků.

Švenger - Urbanec, Žežulka, Pudil, Muleme - Súkenník, Skopec, Richter - Diviš, Batioja, Zoubele

FK Dukla Praha:

Rada – Ayong, Piroch, Fišl – Souček, Krunert, Doumbia, Dancák, Kovernikov – Fábry, Preisler

Viktorka začala znovu jako z partesu. Už ve 2. minutě se do vápna proháčkoval Urbanec a Diviš na přední tyči pořádně vystrašil Radu. O chvíli později to zkusil ze střední vzdálenosti Súkenník, ale nadějnou ránu zablokoval Fišl. První jasná loženka se urodila v 6. minutě. Do parádního Divišova centru se položil Batioja, ale jeho hlavička mířila jen do míst, kde stál dobře postavený Rada. Žižkov byl při chuti, o pár okamžiků později nabil Zoubele Urbancovi, ale tentokrát to odskákaly jen poslední listy na stromech za hostující brankou. Urbanec byl blízko gólu i po čtvrt hodině hry. To si na rohu vápna přehodil míč na levačku a pak ho poslal jen těsně vedle pravé Radovy tyče. Vodopád žižkovských šancí pokračoval ve 24. minutě, kdy Batiojův pokus z deseti metrů nepustil do sítě Piroch. Ekvádorský bojovník pak dal po půl hodině vzpomenout na svůj parádní kousek z jarního vzájemného duelu, ale tentokrát jeho pokus z akrobatické pozice Rada zkrotil. První půlhodina přinesla vynikající fotbal a pět promarněných příležitostí domácích. A pak přišel šok. Fábry se zjevil sám před Švengerem a byl nekompromisní - 0:1. Do kabin tak odcházeli Viktoriáni s hlavami vztyčenými, ale se skřípajícími zuby. Po pauze soupeře přimáčkli ještě důrazněji, ale do šancí už se prosazovali přeci jen obtížněji. Nadějně to s akciemi Viktorky vypadalo v 58. minutě, kdy se do vápna vřítil Urbanec, ale obrana Dukly stihla hrozící nebezpeči zlikvidovat. Největší příležost druhého dějství přisla dvacet minut před koncem. Elvisovu střelu vyrazil Rada jen před sebe, ale Urbanec dorážku do branky neprotlačil. Definitivní rozhodnutí přinesla 86. minuta. Ugwu pláchl po pravé straně a trefil přesně. Viktorka tak po zápase sportovně poblahopřála soupeři, ale její hráči odcházeli do sprch za potlesku svých věrných fanoušků. Zaslouženě. Další utkání odehrajeme již následující středu ve středočeské Vlašimi.