Viktorka rozdávala radost na více frontách. Naděje Dukly rozmetal Batioja.

8. 3. 2020 | Wear

Viktorka spojila úvodní zápas jara s charitou, ale na hřišti byla nekompromisní. Dukla mohla pomýšlet na úspěch jen do přestávky, ve druhém dějství ji zbavil nadějí ekvádorský bojovník.

17. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, so 7. 3. 2020, 10:00

FK Dukla Praha

5:2 (2:2)

Góly : 9. Nešický, 10. Souček (vlastní), 48. Súkenník, 69. Batioja, 85. Batioja - 14. Holík, 16. Fábry

Švenger - Řezáč, Opluštil, Žežulka, Tusjak - Súkenník, Gil (83. Čapek), Nešický - Diviš (75. Bezdička), Batioja, Vůch (86. Nabiyev).

FK Dukla Praha:

Hruška - Dancák, Piroch, Chlumecký - Kozma, Tetour, Doumbia (81. Ullman), Souček (73. Ayong), Preisler - Holík, Fábry (63. Hašek).

Augusto Batioja na hrotu, zraněný stoper Březina na tribuně. Trenér Hašek nachystal soupeři skoro stejný počet překvapení, jako Viktorka naplánovala pro své fanoušky. Klub představil nového maskota, přivítal na Žižkově kapelu Tři Sestry, vyzdobil stadion a servíroval zabijačkové pochoutky. Ale hlavní představení se konalo na hrací ploše. A Viktorka začala jako z partesu. Bati se na nezvyklém postu rychle rozkoukal, v 8´ vybojoval trestňák a Aleš Nešický si parádní trefou k tyči navýšil své zápisné za první mistrák i o sazbu za první gól. A sotva si nadšení diváci sedli zpět na své sedačky, dali jim Viktoriáni příležitost znovu vyskočit a uznale zatleskat. Hned po rozehrání ve středovém kruhu následovalo výborné napadání, zisk míče, Divišův centr na Vůcha, kterému dezorientovaný Souček jako by nechtěl dopřát gólovou radost a sám napálil míč podruhé za Hruškova záda! Viktorka vedla po 10 minutách 2:0 a lepší start si nemohla vysnít. Ale i sny bývají krátké a ten náš trval jen 300 vteřin. Pak vydláždil Fábry ulici pro Tetoura a Holík uklízel do prázdné brány. Dukla ožila a divokou patnáctiminutovku uzavřel Fábry, který se natlačil před Švengera a srovnal. Domácí vypadli z tempa a hosté z druhého břehu Vltavy ve zbytku poločasu dominovali. Nabuzený Fábry pálil z vápna naštěstí nad a krátce před pauzou zlikvidoval Švenger i dělovku Churavého. O přestávce splnila Viktorka příjemnou povinnost, majitel klubu předal dárcovský šek a pak už se vše podstatné dělo jen u branky před kotlem. Zatímco v poločasové Žižkovské pentli frontmen Tří Sester Fanánek, ani kapelník Ing. Magor síť nerozvlnili, hráčům v bíločerveném se to povedlo hned třikrát. Nejprve zahrozil povedenou střelou Gil a v 47´ už udeřilo. K rohovému praporku zamířil Nešický, jeho přesný centr přizdvihl na přední tyči Diviš a Hruška jen s námahou vyrazil. Bohužel pro něho jen na dobře postaveného Súkenníka, který poslal pohotově hlavou Viktorku zpět do vedení. Od tohoto okamžiku už existoval na hřišti jen jeden tým. Duklu jsme až do závěrečného hvizdu k ničemu nepustili a kapitán Švenger byl nejméně zaměstnaným aktérem derby. Žižkovi bojovníci předváděli solidně zaplněným tribunám pohledný fotbal a Hruška se musel mít stále na pozoru. V 57´ hlavičkoval nebezpečně Opluštil, chvíli na to zatočil výborně trestňák Tusjak. A pak už se do hlavní role pasoval neúnavný dříč z Ekvádoru. V 69´ vrátil před branku Nešického centr hlavou Žežulka a Batioja rozjásal stadion pod Žižkovským vysílačem počtvrté. Pak udržovali gólmana Dukly v permanenci postupně Diviš, Gil a Nešický, aby se následně na scénu vrátil opět Batioja. Tribuny se dožadovaly oblíbeného "bůra" a Bati je pět minut před koncem zápasu vyslyšel. Ve vápně se krásně položil do Žežulkovy přihrávky a svým 6 gólem v sezóně završil parádní sobotní dopoledne. Viktorka tak vstoupila do jarní části FNL pravou nohou a přiblížila se barážovým příčkám. Razítko na úspěšný start bude moci přidat už v pátek ve Vítkovicích.