Viktorka s novým kádrem zahájila jaro přesvědčivě. Výprask Prostějova řídil Mashike

3. 3. 2019 | Martin Svoboda foto: Ema Bartalská

Takový poločas na Žižkově nepamatují. Viktorka vedla už ve 12. minutě 2:0, aby po soupeřově snížení dala do půle ještě třetí gól, a tím veškeré pochybosti o zvládnutí prvního jarního zápasu rozehnala. Střelecky se dařilo Elvisi Mashikemu, jenž byl po proměněné penaltě autorem i třetího žižkovského úspěchu. Debakl Prostějova završil lišáckou střelou z přímého kopu Jakub Urbanec.

17. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, ne 3. 3. 2019, 10:15

1.SK Prostějov

4:1 (3:1)

Branky: 3. Auer, 11. (pen.) a 24. Mashike, 61. Urbanec – 15. Vošahlík. Rozhodčí: Orel - Blažej, Dobrovolný. ŽK: Urbanec. Diváci: 1281

Soukup – Šimek, Opluštil, Rothe, Tusjak – Urbanec, Antl, Batioja (73. Bazal), Kubala (68. Súkenník), Auer– Mashike (89. Baďura).
1.SK Prostějov:
Le Giang – Slaninka, Schuster, Koudelka (71. Píchal), Polák, A. Ševčík – Biolek, Vošahlík, Lutonský (80. Zapletal) – Sus, Žiko

Úvod zápasu byl pro domácí přímo snový - 2. minuta břevno po ráně Mashikeho, 3. minuta Jonas Auer tečovanou střelou - 1:0, 12. minuta Elvis Mashike z penalty 2:0. Viktorka na Hanáky vlétla jak tajfun s obrovským nasazením, v její hře byla oproti přípravným zápasům cítit lehkost a chuť si jít nekompromisně pro tři body. V 16. minutě jí na čas zchladil Jan Vošahlík, když po hlavičkované u malého vápna přehodil žižkovského gólmana Soukupa - 2:1. Brankostroj Viktorky ale nepřestal. Ve 24. minutě opět Elvis Mashike přízemní prudkou střelou k pravé tyči získal pro svůj tým dvoubrankový náskok zpět - 3:1. O deset minut později zahřmělo pro změnu před Soukupem. K odraženému míči se dostal zase Vošahlík, ale jeho tutovku vychytal žižkovský brankář nohou.

Ve druhém poločase už nebylo k vidění tolik pěkných akcí, navzdory tomu Viktorka ještě skóre navýšila. V 64. minutě se k exekuci trestného kopu odhodlal Jakub Urbanec a udělal dobře. Jeho překvapivé střely těsně k bližší tyči si prostějovský talent Le Giang všiml o zlomek vteřiny později a bylo to 4:1. V tomto okamžiku bylo jasné, že si už domácí vítězství sebrat nenechají. Že bude nakonec pro jednoho z Viktoriánů s přívlastkem Pyrrhovo, rozhodla 71. minuta, kdy si vážně zranil kotník jeden z nejlepších hráčů domácích Batioja.

Miloš Sazima (trenér FK Viktoria Žižkov): My jsme chtěli po sobotních výsledcích ohrožených mužstev vstoupit do jarních bojů vítězně. To se podařilo, ale k dokonalosti to mělo ještě daleko. Od 20. minuty jsme propadávali ve středu hřiště a měli problémy s přechodovou fází soupeře. Naštěstí Vošahlík neproměnil svojí tutovku, což považuji za klíčový moment v tomto utkání. Poté, co Urbanec překvapil hostujícího gólmana, jsme dokráčeli pro tři body,