Viktorka se rozloučila se sezonou výhrou nad lídrem a zakončila F:NL na pátém místě

14. 7. 2020   |   Wear

V den šestistého výročí vítězné bitvy žižkových bojovníků na Vítkově dali o kilometr dál fotbalisté Viktorky třibodové razítko na úspěšnou sezonu 2019/2020. Po výhře nad FK Pardubice končí tým trenérů Haška a Sochora na pátém místě.

30. kolo, úterý 14. 7. 2020, 18:00

FK Viktoria Žižkov

FK Pardubice

2:1
1:0

Góly : 13. Diviš, 53. Súkenník (pen.) - 63. Cadu ŽK : Tusjak - Sláma, Hlavatý, Miker Rozhodčí : Zbyněk Proske - Milan Flimmel, Lukáš Matoušek

FK Viktoria Žižkov:

Hrubeš – Urbanec, Březina, Žežulka, Tusjak – Halgoš (88. Řezáč), Súkenník, Nešický (65. Zeman) – Diviš (73. Felipe), Szotkowski (46. Batioja), Bazal (46. Nabiyev)

FK Pardubice:

Letáček – Čihák, Tischler, Toml, Sláma (78. Zukal) – Surzyn, Hlavatý, Cadu (65. Zifčák) – Selnar (46. Lee), Šplíchal (65. Miker), Pfeifer (65. Solil)


Reportáž

            Pardubice toužily zakončit jarní část bez ztráty kytičky, domácí se chtěli rozloučit se sezonou výhrou a připsat si cenný skalp. A k potěše fanoušků prokazovali větší odhodlání ke splnění cíle od úvodního hvizdu Viktoriáni. Už v první minutě vyslal na steč Bazal rozběhnutého Szotkowskiho, ale Letáček zasahovat nemusel. Chvíli na to napřáhl Diviš, ale ani tentokrát zatím ještě neudeřilo. Až 13. minuta už byla pro Žižkov šťastná. Urbanec vyřešil skvěle situaci jeden na jednoho, poslal do vápna přízemní centr a Diviš ve skluzu trefil přesně. Gólové prokletí bylo zlomeno po 250 minutách a Viktorka opět konečně bavila tribuny. Březina dal svojí pověstnou pumelicí z dálky vyniknout Letáčkovi, nebezpečně pálili Halgoš s Nešickým, další akce končily rohovým kopem. A když už se někdy přihlásila o slovo omlazená sestava Pardubic, donutil ke skandování svého jména domácí kotel gólman Hrubeš. Nejdůležitější příspěvky si nechal na 40. minutu, kdy vyčaroval dva parádní zákroky proti gólovkám Šplíchala. Do kabin tak šla Viktorka s jednobrankovým náskokem a na Seifertce se tleskalo. Do druhého dějství prostřídal kouč Hašek útočnou řadu, místo Bazala a Szotkowskiho přišli Batioja s Nabiyevem a domácí nehodlali z ofenzivního stylu ani trochu slevit. A dobře udělali. Po pěti minutách nejprve napřáhl z dálky Nešický, jeho pokus měl správnou razanci i směr, ale skrz nahuštěné vápno si cestu do sítě neproklestil. O mnohem více čisto měl ve velkém čtverci v 53. minutě Igor Súkenník. Ten se po ruce Čiháka nemusel ohlížet na soupeřovy obránce a z penalty vyzval na souboj pouze Letáčka. A Súkenník se letos nemá ve zvyku při téhle činnosti mýlit. Pokutový kop proměnil suverénně a osamostatnil se na pozici nejlepšího střelce Viktorky. Dvougólové manko už přeci jen čerstvého ligistu vyburcovalo k větší aktivitě a Východočechů bylo najednou plné hřiště. A také si brzy vybrali odměnu. Surzyn našel na bližší tyči Cadua a Brazilec duel ještě zdramatizoval. Oba týmy se ve zbytku zápasu mohly ještě radovat, ale Žežulku skvěle vychytal Letáček a hostům překazila naději na bod odpískaná ruka. Dlouho je to ale nemrzelo, ihned po závěrečném hvizdu se začal chystat ceremoniál, na kterém následně převzali Pardubičtí medaile a pohár pro vítěze F:NL. Viktorka se, i díky zaváhání Jihlavy, posunula na konečné páté místo a vítězství nad lídrem soutěže je pro ni krásnou tečkou za povedenou sezonou. Cíl vyhnout se záchranářským starostem byl vysoko překročen a tým může odcestovat na krátkou dovolenou s pocitem kvalitně odvedené práce.

MŠMTMoltenASTONSECOTruhlář a spol.Ali21Pražský fotbalový svazPencoGemerkaFORTUNAPraha 3Praha