Viktorka zápas s Táborskem nezvládla. Soupeř jí porazil díky dvěma penaltám

21. 4. 2019 | Martin Svoboda foto: Luboš Kroupa

Veledůležitý zápas v Táboře se pro Viktorku změnil v další zmar - porazila se sama dvěma fauly v pokutovém území. Přitom to vypadalo, že si se špatným vývojem utkání poradí. Když už se zdálo, že se po vyrovnání na 1:1 nadechuje k závěrečné zteči se snahou dát vítěznou branku, přišel krutý protiúder v podobě druhé penalty pro domácí. Tu táborský Musiol opět proměnil a Pražané se už na další změnu skóre nezmohli. Viktorka se potřetí v řadě vrací s jednogólovou porážkou z venkovního zápasu. A její situace se záchranou je kritická.

24. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, ne 21. 4. 2019, 17:00

2:1 (1:0)

Branky: 43. a 86. Musiol (obě z pen.) - 73. Mashike. Rozhodčí: Nenadál - Hrabovský, Kožár. ŽK: Šandera, Gebert, Šiman - Frizoni, Muleme, Burda. Diváci: 987

FC SILON Táborsko:
Šiman – Březina, Hasil (33. Kopřiva), Navrátil, Šandera – Čermák, Frýdek, Kučera (46. Gebert), Pilík – Valenta (61. Pfeifer), Musiol.
Soukup - Tusjak, Šimek, Opluštil, Muleme (65. Mashike) - Urbanec, Súkenník, Frizoni, Auer (46. Burda) - Kubala - Hejný

Táborsko bylo od úvodního hvizdu aktivnějším týmem a hned si vytvořilo možnost zajímavého přímého kopu, po rozehrávce však přišel útočný faul. Hostující brankář Soukup musel poprvé zasahovat v 9. minutě. Martin Kučera dostal balon na pravou stranu a vypálil, jeho pokus ale nebyl příliš nebezpečný.

Další příležitost měl Pavel Pilík. Zůstal osamocený na zadní tyči a obdržel míč, jenže trestuhodně minul branku. Následně Žižkov srovnal hru a rozehrával několik standardek či rohových kopů, se všemi si ovšem Šiman s pomocí domácí obrany dokázal poradit.

Závěr první půle nabídl úvodní trefu duelu. Tusjak poslal v pokutovém území k zemi Christiana Frýdka a Táborsko kopalo penaltu. K balonu se postavil Zbyněk Musiol a poslal míč přesně k tyči, Soukup neměl nárok - 1:0. Pražané ještě mohli srovnat, rozehrávali přímý kop těsně zpoza vápna, střela Frizoniho však skončila jen ve zdi.

Do druhé půle vstoupil Žižkov také se šancí. Tusjak nasadil soupeři jesličky a přihrál do dobré pozice Kubalovi, toho výtečně vychytal Šiman. Hosté stupňovali tlak a dočkali se kýženého vyrovnání. Znovu to byl Luboš Tusjak, který se snažil odčinit penaltový zákrok a vyslal do šestnáctky přesný centr, balon si našel Elvis Mashike a uklidil ho zblízka do sítě - 1:1.

Ovšem tři body nakonec brali Jihočeši. Pilík byl v pokutovém území faulovaný a Táborsko kopalo druhou penaltu! Míč si na puntík připravil opět Zbyněk Musiol a ani napodruhé se nemýlil - 2:1. V samotném závěru už Žižkov srovnat nedokázal a v přímém souboji o záchranu padl.