Hořká vlašimská mise. Viktorka byla blízko výhře, nakonec jede zase s prázdnou a přezimuje na posledním místě

11. 11. 2018 | Martin Svoboda

Těžce zkoušený žižkovský tým dostal další nemilosrdnou ránu. V situaci, ve které se nachází, potřebuje body jako sůl. Místo toho přicházejí další ztráty. Ta v 15. kole F:NL je znovu z kategorie zbytečných. Pražané se po zlepšeném výkonu ve druhé půli dočkali vyrovnání, ale vítězný gól, který měl na své hlavě Dočekal, jim nebyl souzen. A pak už přišel všem Žižkovákům známý scénář z řady zápasů před tím - rána do vazu těsně před koncem. Vykonavatelem byl v 85. minutě kat Viktorky v dnešním mači Vojtěch Hadaščok.

15. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, ne 11. 11. 2018, 14:00
logo

FC Sellier&Bellot Vlašim

2:1 (1:0)
logo

Branky: 14. (pen.) a 85. Hadaščok  – 49. Musa. Rozhodčí: Franěk – Kubr, Myška. ŽK: Skopec – Halgoš, Urbanec, Dočekal. Diváci: 532

FC Sellier&Bellot Vlašim:
Bačkovský – Pavlík (41. Mizerák), Piško, Plechatý, Túlio – Plachý, Mareček, Skopec, Kučera – Dao (72. Selemani), Hadaščok.
FK VIKTORIA ŽIŽKOV:
Otáhal - Urbanec, Švejdík, Vilotić, Stříž - Batioja - Dočekal, Halgoš (72. Trapanovski), Rondić, Bazal (82. Podrazký) - Musa (90. Volek)

Reportáž

Viktorka přijela do Vlašimi s jasným úkolem bodovat, série porážek jí už v polovině soutěže odsoudila k boji o záchranu. Začátek zápasu jí ale utekl. Vlašim zvládala hru dobře, dokázala být aktivnější a zaměstnávat častěji obranu soupeřova týmu. Rohové kopy naskakovaly na jejím kontě v tu dobu závratnou rychlostí. Navíc byl ve 13. minutě faulován v pokutovém utkání aktivní Youssouf Dao. Nařízený pokutový kop proměnil s přehledem Vojtěch Hadaščok - 1:0. Od té doby Vlašim utkání převzala do své režie a dokázala držet soupeře povětšinou mimo své pokutové území.

Nejvíce se domácí zapotili ve 24. minutě. Po špatné rozehrávce přímého kopu se hosté vydali na zteč, ale Rondić dostal před prázdnou brankou míč na paty. Vlašim odpověděla bleskově. Hadaščok dostal míč za obranu a zakončoval sám. Domácí útočník však trefil pouze brankáře. Zhruba deset minut před koncem poločasu přišla další šance Vlašimi, ale Hadaščokovu gólovou hlavičku vytáhl nad břevno výborný Otáhal. Před koncem poločasu se na útočnou polovinu podívali i hosté a po sérii tří rohů byli domácí rádi za zablokování střely Batioji a následnou dorážku mimo tři tyče.

Druhý poločas rozehráli na výbornou hosté ze Žižkova, kteří hned od úvodních vteřin na svého soupeře doslova vlétli a dokázali z toho vytěžit vyrovnávací branku. Ve 49. minutě přišel Piško o míč a Petar Musa dokázal vyrovnat přesnou střelou k tyči - 1:1. Pražané tak přerušili dlouhou sérií čekání na gól ve druhé lize - 327 minut!

Od té chvíle dostalo utkání nový náboj a diváci se určitě měli nač dívat. Oba týmy se snažili strhnout vedení na svou stranu. První velkou šanci měl domácí Mareček. Jeho skákavá rána však těsně minula branku. I u další šance domácích byl Mareček. tentokrát musel vyrazit jeho tečovaný pokus nad branku.

Viktorka se mohla dočkat vedoucí branky. Dočekalovu ránu výborně zneškodnil Bačkovský, který čelil velkému počtu centru především po rohových kopech. Zde se lámal chleba, domácí brankář prokázal své kvality a udržel nerozhodný výsledek. V 79. minutě se dokonce mohl radovat z branky, ale tu rozhodčí správně pro ofsajdové postavení neuznali.

Závěr zápasu stále nabízel z obou stran snaživý fotbal. Domácím se povedlo v 85. minutě dostat míč do bezpečí a zaútočit po pravé straně hřiště odkud přišel míč na zcela osamoceného Vojtěcha Hadaščoka, který se odpoutal od svých strážců a do odkryté branky poslal domácí do vedení a celý vlašimský stadionu do euforie. Ve zbývajícím čase se Viktoriáni snažili o rychlou odpověď, ale domácí si už svůj náskok pohlídali. Žižkov si tak připsal pátou druholigovou prohru v řadě a díky výhrám všech svých pěti konkurentů na konci tabulky je už teď jasné, že přezimuje na posledním místě. Nezachrání ho ani výhra v posledním zápase v Českých Budějovicích, protože by musela skončit rozdílem, který není k vidění ani v hokeji.

11. 3. 2024

Nejlepší novodobý střelec Viktorky a nezdolný bojovník dává sbohem, zdraví má přednost