Sedmnáctka zvládla infarktové derby na Vyšehradě a vyšvihla se na druhé místo

8. 11. 2016 | Redakce

Inkasovali hned v první minutě, dvakrát prohrávali a v poslední minutě čelili penaltě. Přesto hráči žižkovské sedmnáctky dramatické derby na hřišti Vyšehradu zvládli a po zasloužené výhře 3:2 se vyhoupli na druhé místo, z něhož ztrácejí na vedoucí Ústí nad Labem tři body.

13. kolo, Česká liga dorostu B, ne 6. 11. 2016, 09:30
logo

FC Slavoj Vyšehrad

2:3 (2:2)
logo

Branky: 1. Souček, 28. Šídlo (pen.) – 25. a 49. Tesař, 38. Bejbl. Rozhodčí: Matoušek – Vojáček, Vojnovič. ŽK: Bazal (VYS). Diváci: 68.

FC Slavoj Vyšehrad:
Saladiak - Dobřanský, Stareček, Bazal, Černý, Babka, Drozd, Šídlo, Veselý, Souček, Prokopec (40. Doubek)
FK VIKTORIA ŽIŽKOV:
Konečný - Kaisler, Bejbl, Tesař (68. Chytra), Sommer (76. Pillmann), Kotlín (59. Lanc), Livora, Machač, Studený, Pařízek, Šimůnek (59. Vostárek)

Reportáž

Bylo to kolo, které nepřálo favoritům, hned čtyři celky z „top 5“ prohrály. V kategorii U17 uspěla o víkendu pouze Viktoria Žižkov, která vyhrála 3:2 na Vyšehradě, a je tak kolo před koncem podzimní části na druhé příčce.

"Jsme velmi spokojeni, protože náš výkon se mi po herní stránce velmi líbil, soupeře jsme několikrát dokázali vykombinovat. S Vyšehradem je to vždy oboustranně dobré utkání," podotkl trenér vítězů Radek Bejbl.

Jeho svěřenci se na specifický zápas na malém hřišti na Vyšehradě pečlivě připravovali, nicméně úvod do utkání jim vůbec nevyšel. Nezachytili kombinaci soupeře na pravém křídle a inkasovali hned z prvního útoku už ve dvacáté vteřině.

Ze studené sprchy se však hosté oklepali a jako první mohl vyrovnat Martin Bejbl, jenže jeho střela skončila na tyči. Prosadil se až nejlepší střelec týmu Jan Tesař, který s přehledem obešel domácího brankáře a skóroval do prázdné brány.

Vyšehrad, který spoléhal na jednoduchý a rychlý přechod do útoku a důraz v osobních soubojích, si však vzal z penalty rychle vedení zpět. Srovnat mohl záhy Vojtěch Studený, střední záložník však z dálky trefil pouze břevno. Na poločasové skóre 2:2 tak uzavřel z trestného kopu Bejbl junior, který zaskočil vyšehradského gólmana z trestného kopu tvrdou střelou na jeho tyč.

Skvělý útočný fotbal pokračoval i po přestávce, obě mužstva se snažila strhnout vedení na svou stranu. Povedlo se to hostům, když Tesař po krásné přihrávce Martina Kaislera vstřelil prakticky stejný gól jako v první půli. Na rozdíl dvou gólů pak mohl ještě zvýšit Studený, ale gólman jeho střelu z nadějné pozice vyrazil.

Vyšehrad pak ještě přidal na obrátkách a hnal se za vyrovnáním, jenže ani on své šance nevyužil. Když už se zdálo, že Viktoria těsný náskok uhájí, donutil nejlepší kanonýr soutěže František Babka její obranu v poslední minutě k druhému penaltovému faulu. K míči se stejně jako v prvním poločase postavil domácí kapitán Milan Šídlo, jenže tentokrát měl v souboji nervů navrch brankář Daniel Konečný, který jeho dělovku vyrazil. Mladší dorost Žižkova tak mohl slavit páté vítězství v řadě.

"Hodně si cením toho, že se kluci dokázali vyrovnat s několika těžkými situacemi, kterým museli čelit. To mě potěšilo a z toho pohledu si myslím, že naše vítězství bylo zasloužené," dodal kouč Bejbl.

Příští zápas odehraje Viktoria Žižkov U17 v neděli 13. listopadu na domácím hřišti v Horních Měcholupech proti sedmému Kladnu (10:00).

11. 3. 2024

Nejlepší novodobý střelec Viktorky a nezdolný bojovník dává sbohem, zdraví má přednost