Z výhry se raduje Ústí, ofenzívní trápení Viktorie nechává tým stále na dně tabulky

17. 3. 2019 | Martin Svoboda foto: Ema Bartalská

V bodových plánech domácích byl určitě jiný výsledek, než se dnes dopoledne pod vysílačem zrodil. Stačila jediná povedená akce protivníka a bylo po plánech. Viktorka si tak musí minimálně dva týdny na další body potažmo na opuštění poslední příčky F:NL počkat.

19. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, ne 17. 3. 2019, 10:15

FK VIAGEM Ústí nad Labem

0:1 (0:0)

Branka: 61. Procházka. Rozhodčí: Rejžek – Kotalík, Pečenka. ŽK: Antl, Opluštil (oba ZIZ). Diváci: 1113

Hrubeš – Antl, Opluštil, Rothe, Žežulka – Urbanec, Súkenník, Kubala (84. Bazal), Stříž (65. Auer), Tusjak – Mashike Sukisa (73. Hejný).
FK VIAGEM Ústí nad Labem:
Tvrdoň – Prošek, Brak, J. Peterka, Janso – Krátký, Dvořák (55. Richter) Valenta, Bílek, Procházka – Matějka (90+2 Nágl).

Po vysoké porážce s Brnem šla Viktorka do zápasu s několika změnami. V brance vystřídal Soukupa Hrubeš, na pravém beku nastoupil místo Šimka Žežulka a v základní sestavě chyběl i Auer, jehož nahradil Stříž.

První poločas mnoho nenabídl, Viktorka na Armu vyrukovala s vysokým presingem, což Severočechům dělalo problémy. V útoku je zlobil chvilkami Mashike, ale diváci žádnou velkou šanci domácích neviděli. Ústečtí si jednu ve 34. minutě vypracovali, to, když po prudkém centru Dvořáka svedl hlavičkový souboj s Antlem Krátký, ale trefil špatně míč, který letěl mimo.

Zápas pokračoval v podobném duchu až do 60. minuty. To se rychlý Daniel Procházka vypořádal se třemi žižkovskými zadáky naráz a pohodlně skóroval - 0:1. Vydatně mu při rozhodující akci zápasu pomohl prohraný Opluštilův souboj, který jeho průniku předcházel, a poté také Rotheho podklouznutí. Od této chvíle se zaskočení domácí vrhli do útoku. Jejich tlak ale nebyl nijak velký a drtivý už vůbec ne. V jejich obraně vznikala odkrytá okénka, Arma je ale efektivně nevyužívala. Viktorka působila bez jiskry, směrem dopředu nedokázala kombinovat, proto vše řešila spíše nákopy a častými nepřesnými centry. Neúčinnou ofenzívu nakonec odnesl střídáním i Elvis Mashike, hráč s jehož brankovým přispěním počítal domácí trenér Sazima nejvíc.

Miloš Sazima (trenér FK Viktoria Žižkov): Do zápasu jsme šli s tím, že chceme odčinit debakl z Brna a to se nám výsledkově nepodařilo. Nevytvořili jsme si dostatek brankových příležitostí, a to málo jsme nevyužili. Ačkoliv se našim sokům v boji o záchranu také bodově nedaří, my musíme koukat jen na sebe a zaměřit se na body hlavně v domácím prostředí.