Premiérový gól vstřelil už ve 4. minutě Rondić, na výhru s nováčkem to však nestačilo

22. 7. 2018 | Martin Svoboda

Úvodní zápas mají Viktoriáni za sebou. Začátek byl pro ně jako z kategorie snů. Už ve 4. minutě obíhal trenér Mikolanda lavici náhradníků, aby společně oslavili Rondičův první gól sezony. Bohužel o dvacet minut později přišla penalta hostů, ze které Vašulín upravil výsledek na konečnou remízu 1:1

1. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, ne 22. 7. 2018, 10:15
logo

MFK Chrudim

1:1 (1:1)
logo

Branky: 4. Rondić (Švejdík) – 24. Vašulín (pen.). Rozhodčí: Berka – Kotalík, Kožár. ŽK: Sintean, Rondić - Mastík. Diváci: 1126

FK VIKTORIA ŽIŽKOV:
K. Hrubeš – Pardubský, Žežulka, Švejdík, V. Mareš – Opluštil – Volek (53. Sintean), M. Čermák, Podrazký (81. Batioja), Urbanec (67. Trapanovski) – Rondić.
MFK Chrudim:
Mrázek – Řezníček, Drahoš, Krčál, Mastík – Langr – Kesner, Sixta (81. Froněk), Dostálek (88. Hlavsa) – Vašulín (74. Šípek), Rybička.

Reportáž

Přes jedenáct stovek diváků přivábila svojí premiérou žikovská Viktorka na stadion v Seifertově ulici. A ti, kdo se do ochozů dostali až po výkopu, mohli být zklamaní. Nováček z Chrudimi vstoupil do zápasu bez respektu a již v první minutě se mohl dostat do vedení. Po chybě domácí obrany se do individuální akce dostal Daniel Vašulín a gólman Hrubeš poprvé podržel Viktorku parádním zákrokem. Východočeši opanovali hřiště, hráče Viktorky nepouštěli v úvodních minutách k míči. Paradoxně však inkasovali jako první. Ve 4. minutě si nepohlídali rohový kop, po kterém se přesnou hlavičkou prosadil Imad Rondić.

MFK pokračoval v dynamickém pojetí hry, což přineslo záhy ovoce. K vyrovnání mu ve 24. minutě pomohla penalta. Po faulu na Rybičku si balon na značku pokutového kopu postavil Daniel Vašulín a s klidem poslal brankáře na opačnou stranu. V závěru první půle byly k vidění ještě dvě velké šance Žižkova, nebezpečněji vyhlížela pumelice Žežulky z 25 metrů a dorážka Urbance na malém vápně. U té se blýskl ekvilibristickým zásahem brankář Mrázek.

I ve druhém poločase pokračovala zajímavá přetahovaná o tři body. Za Chrudim si o pozornost řekl Petr Rybička, jenž mohl Viktorku obrat o body, mladý útočník ale svůj samostatný únik neproměnil, Hrubešovo riskantní vyběhnutí nakonec bylo úspěšné. Na opačné straně neúnavně bušil do chrudimských vrat Rondić. Jeho největší šancí byl lob z hranice velkého vápna, který byl ale příliš vysoký a skončil nad brankou pozorného Mrázka.

Duel s nováčkem Viktoriáni nedokázali pro sebe získat a stejně jako v zimní přípravě se museli spokojit s remízou. Chrudim potvrdila, že je kvalitně sehrané mužstvo, které bude svým aktivním a rychlým fotbalem zlobit nejeden druholigový tým.

Ohlasy

Petr Mikolanda (trenér FK Viktoria Žižkov): „Hosté měli výraznější šance, my pouze náznaky. Chrudim byla lepší zejména v pohybu a držení míče. Je to pro nás ztráta dvou bodů, do budoucna ale může tento bod být dobrý.“

24. kolo, F:NL, ne 21. 4. 2024