Milimetrový roh Šumského v 88. minutě vzal Viktorce naději na bodový zisk s lídrem F:NL

21. 10. 2018 | Martin Svoboda

Další prohra se vztyčenou hlavou, ale za to se body nedávají. Zůstává nakonec hořkost a frustrace. Fotbal je prostě někdy krutý a Mikolandova parta to zápas od zápasu čím dál tím víc pociťuje. Zápas s vedoucím týmem FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY rozhodl po neproměněných šancích Žižkova nakonec skvěle zahraný roh těsně před koncem a hlavička kapitána Jihlavy Tlustého. Už tento pátek bude mít Viktorka další pokus na reparát, a to od 17 hodin ve Vítkovicích.

12. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, ne 21. 10. 2018, 10:15

0:1 (0:0)

Branka: 86. Tlustý. Rozhodčí: Nenadál – Vít, Šimáček, ŽK: Rondić – Levin. Diváci: 1270

Hrubeš – Stříž, Vilotić, Švejdík, Urbanec – Žežulka (30. Podrazký), Batioja – Bazal (46. Sintean), Rondić, Halgoš (77. Trapanovski) – Musa.
FC Vysočina Jihlava:
Vízek – Fulnek, Štěpánek, Tlustý, Preisler – Machuča – Javůrek (82. Klíma), Levin (89. Šlein), Šefčík (69. Šumský), Novotný – Zoubele.

Už za chladnějšího podzimního dopoledne se začal zápas odvíjet dlouhou dobu bez vážnější akce, nebylo proč tleskat, co fotbalového obdivovat. Oba celky se totiž do sebe s vervou zakously a hrály skoro 20 minut mezi šestnáctkami. Pak se Vysočina začala více tlačit k bráně domácích, z čehož záhy sice skórovala, ale pro ofsajd nemohl být Javůrkův gól uznán.

Ve 25. minutě zahrozil aqilní Žežulka technickou střelou těsně nad branku. Pět minut nato přišla na stejného hráče černá chvilka, a to doslova, v podobě srážky s jihlavským Zoubelem. Žižkovský obránce to odnesl nejen okamžitým střídáním, ale i odvozem do nemocnice. Na sešité oko třemi stehy v době zápasu ještě neviděl. Prognóza ale zní, že by vše mělo do konce týdne odeznít.

Další náznak šance přišel ve 31. minutě a připsali si ho hosté - jmenovitě Šefčík prověřil Hrubeše v brance domácích střelou ze střední vzdálenosti.

Poločas se dohrával vyrovnanou hrou, Žižkov přidal na pozornosti v bránění a do dalších nebezpečných akcí Jihlavu nepouštěl. Sám si ale také žádnou už nepřipravil.

Druhá půle začala zajímavě. Žižkov přidal v rychlosti o level výš a už ve 49. minutě se ocitl ve velké šanci nový muž na hřišti Sintean. Ten zleva nevyzrál na vynikajícího Vízka. Další žižkovská chvíle přišla pro nejlepšího střelce domácích Petara Musu v 53. minutě, ale jeho svižný pokus z 20 metrů jen těsně minul Vízkovu konstrukci.

O pár vteřin později se lámal na Žižkově chleba. V tutovce se objevil opět Musa, který tváří v tvář osamoceného jihlavského brankáře neprostřelil. A jak to ve fotbale bývá, pro domácí přišel nemilosrdný a krutý trest.

V 88. minutě si na značku rohového kopu postavil míč bývalý žákovský supertalent Nikolas Šumský, který si už letos jednou Viktorku vychutnal, a to výhrou v dresu Frýdku-Místku. Po jeho milimetrovém přízemním rohu na hlavičku Petra Tlustého se Viktoriánům nepodařilo ze zápasu s lídrem F:NL urvat nakonec ani bod - 0:1!

Žižkov tímto padl na 15. pozici, před sebou má však pět týmů ve dvoubodovém intervalu. Komu se z tohoto sexteta podaří vyhnout přezimování mimo sestupové pásmo je ve hvězdách. Spodek tabulky včetně posledního Táborska bude ve zbývající části podzimu kolbištěm pro silné povahy.

Petr Mikolanda (trenér FK Viktoria Žižkov): Gratuluji Jihlavě ke třem bodům, podle mě měl zápas skončit 0:0 nebo 1:1, protože jsme měli dvě tutové šance. Soupeř skóroval ze dvou nebo tří rohů, jinou šanci Jihlava neměla. Prvních 30 minut jsme je nechali hrát, věděli jsme, co chtějí, ale bylo to bez vážnějšího ohrožení. My jsme byli nepřesní, neudrželi jsem balon nebo jsme ho ztráceli, proto Jihlava dominovala. Pak se to ustálilo, druhý poločas jsme byli lepší my. Ale fotbal je o gólech, my jsme měli dvě tutovky a nedali jsme, naopak Jihlava ano. Tohle se nám ale nesmí stávat, abychom stejně jako minule proti Dukle dostávali góly takhle na konci. Hráči jinak odehráli, co měli, nemáme prostě v těchto zápasech štěstí. Že nadáváme šance je náš největší problém.

8. 3. 2024

Představujeme fanouškům partnera Viktorky - Sběrné suroviny UH, s.r.o.

4. 3. 2024

Předprodej na Opavu zahájen, tu nejlepší pozvánku poslal fanouškům tým svým vítězstvím v Brně