Sedmnáctka vyhrála pošesté v řadě a zimní přestávku stráví na krásném druhém místě

15. 11. 2016 | Redakce

Skvělou formu potvrdil mladší dorost Viktorie Žižkov i v posledním podzimním zápase, v němž zvítězil díky brankám Jana Tesaře a Martina Kaislera 2:0 nad Kladnem. Šestá výhra v řadě udržela žižkovskou sedmnáctku na druhém místě tabulky, na kterou se tak bude celou zimu krásně koukat.

1. kolo, Česká liga dorostu B, ne 13. 11. 2016, 10:00

SK Kladno

2:0 (0:0)

Branky: 56. Tesař, 80. Kaisler. Rozhodčí: Petřík - Klička, Tesárek. Diváci: 40.

Konečný – Kaisler, Pařízek, Machač, L. Pillmann (57. Sommer) – Livora, Bejbl, Studený – Vostárek (41. Kotlín), Chytra (53. Tesař), Lanc (53. Šimůnek).
SK Kladno:
Pokorný - Hrben, Dáňa, Stříška, Linhart - Jůza (64. Havlíček), Formáček, Perlík, Švejdík - Dejčmar, Dojcsán

V chladném nedělním dopoledni to nebyl na namrzlé umělé trávě v Horních Měcholupech žádný med, soupeř z Kladna kousal a několikrát zahrozil. Taky domácí měli své šance, jenže žádnou nevyužili, a tak se šlo do šaten za stavu 0:0.

„Soupeř byl bojovný a nepříjemný, kluky v prvním poločase opět trápila koncovka a několikrát nás v průběhu celého zápasu podržel Dan Konečný,“ podotkl trenér vítězů Petr Kotlín.

Spása tak přišla z lavičky, neboť Viktorii nasměroval k šesté výhře za sebou střídající Jan Tesař. Nejlepší střelec týmu si skvěle naběhl na báječný dalekonosný pas Ondřeje Machače a cizelérským obloučkem přes bezmocného gólmana otevřel skóre. Byl to jeho desátý gól v sezoně a v tabulce střelců celé soutěže je díky němu druhý za Františkem Babkou z Vyšehradu.

Na konečných 2:0 pak uzavřel v poslední minutě po rohu Martina Livory prudkou hlavičkou o břevno Martin Kaisler.

„Bylo důležité zvládnout poslední mistrovské utkání v sezoně, což se klukům podařilo a vytvořili si tím pro jarní část velmi dobré postavení v tabulce a možnost poprat se o celkové vítězství,“ dodal Kotlín. „Klukům patří velké poděkování za celý podzim, dosažené výsledky i předvedenou hru.“