S vedoucím týmem soutěže porážka o jeden gól

19. 4. 2017 | FB

Domácí neporazitelnost Viktorky je u konce. Mužstvo Davida Vavrušky nestačilo v 23. kole Fortuna národní ligy na domácím hřišti na vedoucí Sigmu Olomouc těsně 2:3. O góly Žižkova se zasloužili Michal Pavlata a Zdeněk Volek.

23. kolo, Fortuna národní liga, st 19. 4. 2017, 17:00

SK Sigma Olomouc

2:3 (1:2)

Branky: 12. Pavlata (Podrazký), 84. Volek (Pavlata) – 36. a 58. Chorý, 31. Zahradníček. Rozhodčí: Berka – Vlasjuk, Kubec. ŽK: Urbanec, Engelmann – Štěrba. Diváci: 623.

Hrubeš – Hašek (35. Trýzna), Opluštil, Švejdík, Šandera – Podrazký (79. Jelínek), Pavlata, Krystan – Urbanec, Dočekal, Engelmann (79. Volek).
SK Sigma Olomouc:
Buchta – Štěrba, Škerle, Radakovič, Vepřek – Zahradníček (90+2. Manzia), Houska, Plšek, Falta – Petr (83. Buchvaldek) – Chorý (76. Yunis).

Viktoria do utkání naskočila se dvěma změnami – zraněného Pardubského nahradil Šandera a po stopce kvůli kartám se na hrot vrátil Dočekal. Na lavičce byl navíc po zranění Jelínek.

Svěřenci trenéra Vavrušky do utkání naskočili aktivně a ve dvanácté minutě se ujali vedení. Kapitán Podrazký přesným centrem ze standardní situace našel volného Michala Pavlatu, který parádní střelou do šibenice poslal náš tým do vedení.

Sigmu inkasovaný gól jako by probudil, neboť přepla na vyšší obrátky a díky dvěma povedeným akcím zápas otočila. V 31. minutě vyrovnal Tomáš Zahradníček a o pět minut později se předchozí asistent Tomáš Chorý proměnil ve střelce, když tváří v tvář přeloboval Hrubeše.

Do druhého poločasu Viktorka vstoupila nebezpečnou střelou Dočekala, ale klid přinesl na kopačky Olomouce gól na 3:1. Ten Viktoria svému soupeři doslova darovala, po nepřesné rozehrávce se totiž prosadil Tomáš Chorý.

Olomouc si posléze vytvořila další příležitosti, ale skvělý Hrubeš ji několikrát vychytal. Na druhé straně se činil i Buchta, který kryl hlavičku Dočekala. Na samostatný únik Zdeňka Volka z 84. minuty už ale nestačil a snížením na 2:3 bylo zaděláno na drama.

Dvě minuty před koncem se mohl stát hrdinou navrátilec Jelínek, který si balon zpracoval do vápna a nebezpečně ohrozil Buchtovu branku. Prosadit se však nedokázal on ani nikdo z jeho spoluhráčů.

Viktoria podlehla vedoucímu týmu soutěže 2:3 a touto porážkou tak skončila domácí neporazitelnost, která nakonec čítala jedenáct zápasů.

David Vavruška (trenér FK Viktoria Žižkov): „Způsob, jakým jsme chtěli proti Sigmě hrát, jsme předváděli prvních dvacet minut. Potom Sigma ukázala kvalitu a myslím, že zhruba od dvacáté do sedmdesáté minuty byla lepší, rychlejší a důraznější v osobních soubojích. Ukázala se vyšší herní kvalita soupeře, ale jsem rád, že nás inkasované góly nepoložily a zápas jsme zdramatizovali. Mužstvo má charakter a jsem na něj hrdý, že i za nepříznivého stavu 1:3 hraje stejně a nevzdá to. Co mi trochu vadilo, to byl až přílišný respekt k hráčům Olomouce. Přece jen jsme za dva měsíce ušli nějakou cestu a až tak vysoký respekt bych nepředpokládal. Každopádně ačkoliv soupeř vyhrál zaslouženě, rozhodně se nemusíme za co stydět a chtěl bych klukům poděkovat za to, že se vydali ze všech sil.“